Share

مهدی خزعلی، پزشک و وبلاگ‌نویس زندانی در ایران برای ششمین بار دست به اعتصاب غذا زد.

 

تارنمای کلمه روز جمعه ۲۲ دی گزارش داد مهدی خزعلی ۹ روز است که دست به اعتصاب غذا زده و به سلول انفرادی منتقل شده است.

 

بر پایه این گزارش وضعیت جسمی این منتقد حکومت ایران "نامناسب" اعلام شده است.

 

مهدی خزعلی آخرین بار شامگاه ۹ آبان امسال و در پی حمله مأموران امنیتی به "سرای اهل قلم" بازداشت شد و همچنان در زندان به‌سر می‌برد.

 

به گزارش کلمه "مهدی خزعلی که پیش از این با قول فراهم شدن شرایط قانونی و مساعدت جهت آزادی همراهانش از سوی مسئولان زندان، اعتصاب غذای خود را شکسته بود اما هفته گذشته در اعتراض به ادامه رفتارهای غیرقانونی بازجویان و نهادهای قضایی و انتقال مجدد به بند ۲۰۹ وارد اعتصاب غذا شده است."

 

مهدی خزعلی که پیش از این با قول فراهم شدن شرایط قانونی و مساعدت جهت آزادی همراهانش از سوی مسئولان زندان، اعتصاب غذای خود را شکسته بود

این گزارش می‌افزاید "در همین حال احضار و بازجویی از افرادی که با مهدی خزعلی در تماس بوده‌اند همچنان ادامه دارد و از این افراد تعهد گرفته می‌شود که هیچ‌گونه تماسی با این زندانی سیاسی نداشته باشند."

 

پس از بازداشت این پزشک وبلاگ‌نویس، ابوالقاسم خزعلی، عضو مجلس خبرگان جمهوری اسلامی ایران گفت فرزندش مهدی خزعلی باید به کارهای خود اعتراف کند.

 

مهدی خزعلی سال گذشته نیز به مدت ۷۰ روز در بازداشت شود. وی سال گذشته هم در اعتراض به "روند غیرقانونی بازداشت و نگهداری در زندان" دست به اعتصاب زده بود.

 

  خزعلی به ۱۴ سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ۱۰ سال اقامت اجباری در این شهرستان و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

 

  ابوالقاسم خزعلی پیش از این از دیدگاه‌های فرزندش "اعلام برائت" کرده بود.  طاهره کلباسی مادر مهدی خزعلی نیز گفته بود: "بارها بنده و پدرش به او (مهدی خزعلی) اعلام نموده‌ایم در صورتی از او رضایت داریم که شیوه خویش را اصلاح نماید."

 

 

Share