Share

تنها منطقه کم‌خطر در ایران به لحاظ انتقال ویروس جدید کرونا هم پرخطر شد.

کرونا در ایران ـ عکس از آرشیو

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان شنبه ۲۵ مرداد گفت: جزیره ابوموسی «تنها نقطه سبز و بدون بیماری» در ایران «در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد».

به گفته او تعداد بیماران در شهرهای استان هرمزگان به بیشترین میزان از زمان شروع شیوع کرونا در ایران رسیده است. استان هرمزگان یکی از ۱۱ استانی است که به گفته لاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

فارس، ایلام، لرستان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد دیگر استان‌هایی هستند که در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان را هم استان‌هایی برشمرد که در «وضعیت قرمز» هستند.

به گفته او در ۲۴ ساعت گذشته ویروس جدید کرونا جان ۱۶۱ تن دیگر را گرفت تا شمار کشته شدگان کووید-۱۹ در ایران بر اساس گزارش‌های رسمی به ۱۹ هزار و ۴۹۲ تن برسد.

لاری شمار بیماران جدید شناسایی شده در شبانه روز گذشته را هم ۲ هزار و ۲۴۵ تن اعلام کرد که ۹۴۳ تن از آنان بستری شدند.

منابع دولتی شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را تا ظهر ۲۵ مرداد ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر اعلام کرده‌اند که براساس اسنادی که به دست زمانه رسیده کمتر از آمار واقعی است.

در همین زمینه:

Share