Share

جعفر عظیم‌زاده، فعال کارگری و دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران پس از دستور ‌اعزام اورژانسی پزشک بهداری زندان اوین، به بیمارستان طالقانی منتقل شده است. اما خانواده و نزدیکانش همچنان از وضعیت او هیچ اطلاعی ندارند.

جعفر عظیم‌زاده

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، یک‌شنبه ۲۶ مرداد ماه خانواده جعفر عظیم‌زاده از طریق تماس تلفنی اسماعیل عبدی و امیرسالار داوودی از داخل زندان اوین، مطلع شدند که جعفر عظیم‌زاده به بیمارستان طالقانی منتقل شده است. اما با وجود مراجعه خانواده و دوستان جعفر عظیم‌زاده به بیمارستان طالقانی، تاکنون نتوانسته‌اند هیچ اطلاعی از او به دست بیاورند.

روز گذشته پزشک بهداری زندان اوین پس از معاینه و تشخیص شرایط اورژانسی قلب و‌ ریه جعفر عظیم‌زاده، جهت انجام معاینات بیشتر و‌ انجام امور درمانی دستور داد او به بیمارستان طالقانی منقل شود.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، خانواده و دوستان جعفر عظیم‌زاده سریعاً به بیمارستان طالقانی مراجعه کردند، اما پس از انتظار تا ساعات پایانی شب هیچ‌گونه خبری از شرایط آقای عظیم‌زاده به آنها داده نشد و مسئولین بیمارستان نیز از انتقال او اظهار بی اطلاعی کرده‌اند.

جعفر عظیم‌زاده، فعال کارگری و از هماهنگ‌کنندگان طومار ۴۰ هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل مزد است که در فروردین سال ۱۳۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در تهران به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال زندان و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شد.

این زندانی سیاسی از روز ۹ بهمن ۱۳۹۷ برای اجرای حکم شش سال حبس خود بازداشت و روانه زندان اوین شده است.

جعفر عظیم‌زاده همچنین از جمله زندانیان سیاسی است که در ماه‌های پس از شیوع کرونا نه تنها از استفاده از حق مرخصی خود محروم مانده، بلکه قوه قضاییه اواخر فرودین ‌ماه امسال برای اعمال فشار بیشتر بر این فعال کارگری، پرونده جدیدی در شعبه دوم دادسرای اوین برای او گشوده و در نهایت شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران روز ۱۸ خرداد، عظیم‌زاده را بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» مجددا به ۱۳ ماه حبس محکوم کرده است.

او در هفته‌های گذشته نیز دو بار حمله در یک روز مورد حمله قرار گرفت و توسط زندانیان جرائم عادی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. مسئولان زندان روز دوشنبه ششم مرداد نیز به‌درخواست این فعال کارگری در سالن هشت زندان اوین حضور یافتند و در حضور آنها بار دیگر یکی از ضاربان مجددا او را به «قتل» تهدید کرد.


در همین زمینه:

Share