Share

گزارش تصویری ما امروز به چند رویداد خبری اختصاص دارد:

ویدیویی که از دست دادن کلودیا روت، از رهبران فمینیست حزب سبزها در آلمان با علی‌رضا شیخ عطار،  سفیر ایران در آلمان در حاشیه کنفرانس مونیخ منتشر شد، در رسانه‌های آلمان بازتاب گسترد‌ه‌ای یافت. در این ویدیو کلودیا روت را می‌بینیم که به طرف سفیر ایران می‌رود و در حالی‌که علی‌رضا شیخ عطار به پهنای صورتش می‌خندد، شادمانه دستش را به کف دست او می‌کوبد. 

 

علی‌رضا شیخ عطار در سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ ، در سال‌های خونبار دهه نخست انقلاب استاندار کردستان و آذربایجان غربی بود. روزنامه دی ولت، چاپ آلمان او را متهم کرده که در کشتار کردها در آن سال‌ها دست داشته است. از سوی دیگر شیخ عطار در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس هرگونه «مصاحفه» و «ملامسه» با کلودیا روت را انکار کرد و ادعا کرد که روزنامه‌هایی که این ویدیو را منتشر کردند، به صهیونیست‌ها وابسته‌اند.

 

 ●حمله به مقر سازمان مجاهدین خلق در عراق، زمانه

 

اردوگاه آزادی، اقامتگاه موقت هزاران تن از فعالان سازمان مجاهدین خلق، هدف حمله ده‌ها موشک و خمپاره قرار گرفت. در این حادثه دست‌کم  پنج تن از فعالان مجاهدین کشته و بیش از ۴۵ تن مجروح شده‌اند. سازمان مجاهدین خلق ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، اردوگاه آزادی، (کمپ لیبرتی)، اردوگاه هزاران تن از فعالان این سازمان در نزدیکی بغداد، پایتخت کشور عراق، صبح امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه هدف حمله۳۵ موشک و خمپاره قرار گرفته است.
 

 

جرج دبلیو بوش، برهنه زیر دوش. آیا به‌راستی این نقاشی اثر دست رئیس جمهور پیشین آمریکاست؟ هنوز معلوم نیست. با این‌حال از وقتی که یک هکر ناشناس این نقاشی را منتشر کرده و آن را به جرج دبلیو بوش منسوب کرده، رسانه‌های انگلیسی‌زبان در مقالاتی به تفسیر زوایای پنهان آن پرداخته‌اند و تلاش می‌کنند با این تصویر به بحران‌های درونی رئیس جمهور پیشین آمریکا پی ببرند.

 

روز گذشته محمود احمدی‌نژاد از سفر مصر برگشت. در حالی‌که دستاورد سفر او این بود که از ماه آینده شهروندان، بازرگانان و گردشگران مصری به صورت یک‌جانبه می‌توانند بدون دریافت روادید به ایران سفر کنند، عده‌ای در حدود یک صد نفر به استقبال او شتافتند.

احمدی‌نژاد برای شرکت در در دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به مصر سفر کرده بود.

 

حکم دادگاه ایران تریبونال

(پی دی اف)

 

دادگاه ایران تریبونال حکم محکومیت جمهوری اسلامی ایران به جرم جنایت علیه بشریت را صادر کرد.  قضات ایران تریبونال در حکم نهایی با ارائه حکم محکومیت جمهوری اسلامی ایران به جرم جنایت علیه بشریت، امر دادخواهی و چگونگی پشبرد آن را در اختیار مردم ایران و جهان گذاشته شده‌اند. 

 

 

Share