Share

هواداران محمود احمدی‌نژاد با حمله به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی وی را در حرم فاطمه معصومه در شهر قم، نیمه تمام گذاشتند.

 

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) علی لاریجانی که نماینده قم در مجلس است، امروز، بیست و دوم بهمن ماه به عنوان سخنران اصلی مراسم سالگرد انقلاب اسلامی در قم به این شهر رفته بود.

 

بنا بر این گزارش در حدود یک‌صد تن از حامیان محمود احمدی‌نژاد که شماری از آنها کفن بر تن کرده بودند با دادن شعارهایی همچون "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و حمله به علی لاریجانی مانع از ادامه سخنرانی او شدند.

 

این اعتراض که از اولین دقایق سخنرانی لاریجانی شروع شده بود با پرتاب مهرهای نماز به سمت او ادامه یافت و برخی از معترضین کفش‌های خود را نیز به سوی او پرتاب کردند.

 

در حدود یک‌صد تن از حامیان محمود احمدی‌نژاد که شماری از آنها کفن بر تن کرده بودند با دادن شعارهایی همچون "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و حمله به علی لاریجانی مانع از ادامه سخنرانی او شدند

در پی ادامه یافتن سخنرانی علی لاریجانی، معترضین به نزدیکی جایگاه سخنرانی رفتند و با برداشتن نرده‌های اطراف جایگاه به سمت رئیس مجلس حمله کردند.

 

پس از آنکه محافظان لاریجانی وی را از "شبستان امام خمینی" خارج کردند، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و محمد سعیدی، امام جمعه این شهر با حضور در جایگاه معترضین را به آرامش دعوت کردند.

 

حامیان محمود احمدی‌نژاد پیش از این در۱۵ خرداد ۱۳۸۵ نیز در شبستان امام خمینی قم در سخنرانی علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی٬ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخلال ایجاد کرده بودند.

 

از سوی دیگر به دنبال حضور علی لاریجانی در میان راهپیمایان مراسم ۲۲ بهمن شهرقم٬ شماری از حامیان احمدی‌نژاد با در دست داشتن پوسترهایی از محمود احمدی‌نژاد و آیت‌آلله خامنه‌ای که روی آن عبارت "زنده باد بهار و تو به ما جرأت طوفان دادی" نوشته شده بود، شعارهایی همچون "بصیرت بصیرت" و "رئیس بی‌ولایت نمی‌خواهیم" سردادند.

 

به نظر می‌رسد این اعتراض‌ها پیامد درگیری اخیر محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس باشد. محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه ۱۵ بهمن در جلسه استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فاضل لاریجانی، برادر علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران را به "سوءاستفاده از قدرت"‌متهم کرد.علی لاریجانی نیز احمدی‌نژاد را متهم کرد که کشور را به تشنج کشانده و "کیان اخلاق جامعه" را به خطر انداخته است.

Share