Share

فاضل لاریجانی در نامه‌ای به دادستان تهران، خواهان اعلام جرم قوه قضائیه علیه محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران و سعید مرتضوی، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی شد.

 

این نامه امروز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه در خبرگزاری فارس منتشر شده است.

 

فاضل لاریجانی در این نامه خطاب به عباس جعفری دولت‌آبادی نوشته است: "انتظار دارم این رنج‌نامه اعلام جرمی علیه رئیس‌جمهور و سعید مرتضوی رئیس معزول سازمان تأمین اجتماعی و دست‌مایه تحت‌ نظارت بردن مراودات و فعالیت‌های اقتصادی برخی مقامات دولتی باشد."

 

وی اطرافیان رئیس‌جمهور ایران را به انجام "جرایم امنیتی و مالی" متهم کرده و پرسیده است که آیا احمدی‌نژاد اجازه می‌دهد قوه قضائیه به اتهامات آن‌ها رسیدگی کند یا خیر.

 

منتقدان احمدی‌نژاد اطرافیان وی را که از آن‌ها به عنوان "جریان انحرافی" نام می‌برند، به "سوءاستفاده‌های مالی" متهم می‌کنند و می‌گویند احمدی‌نژاد مانع رسیدگی قوه قضائیه به اتهامات آن‌ها می‌شود.

 

فاضل لاریجانی اطرافیان محمود احمدی‌نژاد را به انجام "جرایم امنیتی و مالی" متهم کرده و پرسیده است که آیا احمدی‌نژاد اجازه می‌دهد قوه قضائیه به اتهامات آن‌ها رسیدگی کند یا خیر

فاضل لاریجانی در بخشی از این نامه گفته است مرتکب "هیچ‌گونه سوء‌استفاده مالی" نشده و "آماده محاکمه است."

 

محمود احمدی‌نژاد هفته گذشته در جریان جلسه استیضاح وزیر کار ایران فاضل لاریجانی را به "سوءاستفاده مالی" متهم کرد. احمدی‌نژاد این اتهام را بر پایه فیلم‌هایی مطرح کرد که از گفت‌و‌گوی مشترک سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی ضبط شده است.

 

به دنبال مطرح شدن این اتهام، سعید مرتضوی که اقدام به ضبط گفت‌وگوهایش با لاریجانی کرده بود، به مدت ۲۴ ساعت بازداشت شد. در زمان بازداشت مرتضوی چهار فایل ویدئویی از گفت‌وگوهای وی و لاریجانی در یوتیوب منتشر شد.

 

در ارتباط با ضبط این جلسات، هشت نفر از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی به دادستانی تهران احضار شده‌اند.

 

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در واکنش به این سخنان احمدی‌نژاد گفته است تهیه فیلم و انتشار آن از برادرش، یک "اقدام مافیایی" است.

 

این سخنان واکنش تند حامیان احمدی‌نژاد را به دنبال داشت. روز ۲۲ بهمن زمانی که علی لاریجانی قصد داشت در قم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ سخنرانی کند با حمله حامیان احمدی‌نژاد مواجه شد و سخنرانی‌اش ناتمام ماند.

 

در همین حال آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که در چند ماه گذشته همواره از رؤسای قوای ایران خواسته تا به اختلافات خود پایان دهند، هفته گذشته نیز از آن‌ها خواست تا "بد اخلاقی‌ها"‌را کنار بگذارند.

 

وی وعده داد در آینده درباره این "بد اخلاقی‌ها"‌با مردم سخن خواهد گفت.

 

 

Share