Share

بهنام موسیوند و جعفر عظیم‌زاده دو فعال و زندانی سیاسی که هر دو به دلیل انتقال غیرقانونی و پنهانی به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده بودند، با انتقال از سلول انفرادی به بندهای ۱۰ و ۴، به اعتصاب غذای خود پایان دادند. نتیجه آزمایش تشخیص کرونای بهنام موسیوند مثبت اعلام شده است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) یکشنبه ۱۶ شهریور از تایید ابتلای بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی در زندانی رجایی شهر کرج خبر داد.

براساس گزارش هرانا تست کرونای بهنام موسیوند شنبه ۱۵ شهریور و همزمان با ششمین روز اعتصاب غذای او، مثبت اعلام شده است. موسیوند شهریورماه ۹۸ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری و بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

 بهنام موسیوند روز شنبه ۸ شهریورماه به دلیل بروز علائم ابتلا به بیماری کرونا ازجمله تب و لرز شدید و از دست دادن حس بویایی و چشایی به بهداری زندان اوین منتقل شد. مسئولان زندان اوین، این زندانی سیاسی را به بهانه انتقال به بیمارستان، به یک سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر کرج منتقل کرده بودند. موسیوند در اعتراض به این اقدام غیرقانونی دست به اعتصاب غذا زده بود اما پس از مثبت اعلام شدن آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به‌دستور رئیس زندان از سلول انفرادی در «بند امن» به بند ۱۰ زندان رجایی‌شهر منتقل شد و به اعتصاب غذای شش روزه خود پایان داد.  

پایان اعتصاب غذای جعفر عظیم‌زاده

جعفر عظیم زاده، زندانی سیاسی و فعال کارگری زندانی در زندان رجایی‌شهر نیز شنبه به‌دنبال انتقال به بند ۴ سالن ۱۰ این زندان،  پس ۲۱ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. او از یک‌شنبه ۲۶ مرداد در اعتراض به انتقالش به سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر که بدون اعلام و به شکل یک آدم‌ربایی سازمان‌یافته اتفاق افتاد، دست به اعتصاب غذا زده بود.

روز یکشنبه ۱۹ مردادماه در پی وصول نتیجه آزمایش رندوم (تصادفی)، تست ویروس کرونای آقای عظیم زاده به همراه ۱۱ زندانی محبوس در زندان اوین مثبت اعلام شده بود و روز یکشنبه ۲۶ مرداد، دکتر بهداری زندان وضعیت جسمانی جعفر عظیم زاده را اورژانسی تشخیص داد و دستور اعزام فوری او را به به بیمارستان صادر کرد؛ اما ماموران امنیتی عظیم‌زاده را نیز به بهانه انتقال به بیمارستان طالقانی به زندان رجایی‌شهر کرج و به سلول انفرادی منتقل کردند.

به تایید هرانا از جعفر عظیم‌زاده در بدو ورد به زندان رجایی‌شهر آزمایش کرونا گرفته شده و به او گفته شده که نتیجه این آزمایش منفی بوده. این فعال کارگری در زندان رجایی‌شهر از حق تماس با خانواده نیز محروم بوده است.

این فعال کارگری از هماهنگ‌کنندگان طومار ۴۰ هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل مزد است که در فروردین سال ۱۳۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در تهران به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال زندان و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شد.

جعفر عظیم زاده، پیشتر در حالی که دوران محکومیت ۶ ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، در تاریخ ۱۲ مردادماه امسال در پرونده‌ای دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱۳ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

در همین زمینه:

Share