Share

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران معاون ستاد مشترک ارتش را به‌عنوان وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات به مجلس معرفی کرد.

 

به گزارش منابع خبری ایران، امروز دوشنبه ۳۰ بهمن‌ماه محمدحسن نامی وزیر پیشنهادی دولت برای سمت وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از سوی محمود احمدی‌نژاد به مجلس ایران معرفی شد.

 

رئیس‌جمهور ایران روز ۱۱ آذرماه سال جاری رضا تقی‌پور را از وزارت ارتباطات برکنار کرد و علی نیک‌زاد، وزیر راه، مسکن و شهرسازی را سرپرست این وزارتخانه کرد. این در حالی بود که رضا تقی‌پور در مراسم تودیع‌اش شرکت نکرد.

 

محمود احمدی‌نژاد در مورد تغییر وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و انتصاب سرپرست برای این وزارتخانه، در همان زمان گفت از سال گذشته این وزارتخانه در فهرست ادغام وزارتخانه‌ها بود.

 

احمدی‌نژاد افزود: "هدف از ادغام وزارتخانه، کوچکتر شدن دولت است و از سویی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات هم اکنون دارای زیرمجموعه های زیادی است که (با جدایی این مجموع ها از آن) در اندازه یک وزارتخانه نخواهد بود."

 

محمدحسن نامی تجربه کاری در پرو‍‍ژه‌ زیرساخت "اینترنت ملی" را دارد

اما سرپرستی نیک‌زاد و ادغام دو وزارتخانه راه و ارتباطات با مخالفت مجلس روبه‌رو شد و احمدی‌نژاد، محمدحسن نامی را در بهمن‌ماه به سرپرستی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برگمارد

 

محمدحسن نامی، متولد سال ۱۳۳۲ در دلیجان و امیر سرتیپ دوم است. وی پیش از این معاون ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و عضو هیئت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران بوده است.

 

نامی ۱۱۰ ماه سابقه حضور در دوران جنگ ایران و عراق را دارد و سه بار در این جنگ مجروح شده است.

 

وی دکترای جغرافیایی سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران، دکترای مدیریت استرات‍ژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنین دکترای مدیریت کشورداری از دانشگاه کیم ایل سونگ کره شمالی دارد.

 

محمدحسن نامی همچنین تجربه کاری در پرو‍‍ژه‌ زیرساخت "اینترنت ملی"، پروژه زیرساخت سایت بصیر که به "گوگل ارس" ایرانی شهرت یافته است، تعیین مدل سه بُعدی توپوگرافی جمهوری اسلامی ایران جهت مکان‌یابی آنتن‌های مخابرات و راه‌اندازی و تکمیل ایستگاه گیرنده و کنترل داده‌های ماهواره‌ای را دارد.

 

Share