Share

شامگاه شنبه طالبان به پایگاه پلیس ولسوالی تگاب در ولایت کاپیسا حمله کردند و پنج پلیس را کشتند. صبح یکشنبه نیز دو مین در کابال منفجر شد.

ولایت کاپیسا و اولسوالی تگاب

شامگاه شنبه ۲۳ شهریور همزمان با نخستین روز مذاکرات موسوم به «بین الافغان» در دوحه، طالبان با حمله به نیروهای پایگاه پلیس تگاب پنج نیروی نظامی افغانستان را کشتند و هفت تن را زخمی کردند.

عبدالشایق شورش، سخنگوی پلیس کاپیسا در گفت‌وگو با روزنامه «۸ صبح» این حمله را تائید کرد و گفت: در این درگیری که تا ساعت ۳ بامداد یکشنبه ادامه داشت به نیروهای طالبان «تلفات وارد شد». او اما جزئیات بیشتری از تلفات احتمالی طالبان بیان نکرد.

طالبان تا لحظه تنظیم این خبر واکنشی به این واقعه نداشته است.

در یک خبر دیگر نیز رسانه‌های افغانستان از انفجار دو مین در دو نقطه مختلف کابل خبر دادند. انفجار نخست در «ساحه کوه سنگی» شهر کابل رخ داد که هیچ تلفات انسانی نداشت. شاهدان عینی گفته‌اند که از نزدیکی محل انفجار «صدای شلیک نیز شنیده شده است».

مین دوم در ولسوالی پغمان منفجر شد که موجب زخمی شدن دو غیرنظامی شده است. فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل ضمن تائید این دو واقعه گفت که این واقعه «تلفاتی نداشته است».

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این دو واقعه را که پس از آغاز گفت‌وگوهای بین افغان در دوحه رخ داد را نپذیرفته است.

گفت‌وگو میان نمایندگان طالبان و حکومت افغانستان از صبح شنبه ۲۳ شهریور پس از چند مرتبه تعویق آغاز شد. برقراری آتش‌بس یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های حکومت افغانستان در این گفت‌وگوها است.

در همین زمینه:

Share