Share

نمایندگان مجلس با اکثریت آراء به محمدحسن نامی به‌عنوان وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات رأی اعتماد دادند.

 

به گزارش منابع خبری ایران، نمایندگان مجلس امروز سه‌شنبه هشتم اسفندماه با ۱۷۷ رأی موافق، از ۲۴۳ نماینده حاضر به محمدحسن نامی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برای تصدی این وزارتخانه رأی اعتماد دادند.

 

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران روز ۱۱ آذرماه سال جاری رضا تقی‌پور را از وزارت ارتباطات برکنار کرد و علی نیک‌زاد، وزیر راه، مسکن و شهرسازی را سرپرست این وزارتخانه کرد. این در حالی بود که رضا تقی‌پور در مراسم تودیع‌اش شرکت نکرد.

 

احمدی‌نژاد در مورد تغییر وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و انتصاب سرپرست برای این وزارتخانه، در همان زمان گفت از سال گذشته این وزارتخانه در فهرست ادغام وزارتخانه‌ها بود.

 

اما سرپرستی نیک‌زاد و ادغام دو وزارتخانه راه و ارتباطات با مخالفت مجلس روبه‌رو شد و احمدی‌نژاد، محمدحسن نامی را در بهمن‌ماه به سرپرستی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برگمارد و سپس وی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی کرد.

 

جلسه رأی اعتماد به وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در میان همهمه و شلوغی و بی‌تفاوتی نمایندگان برگزار گردید

احمدی‌نژاد امروز به همراه جمعی از اعضای کابینه دولت دهم در جلسه رأی اعتماد محمدحسن نامی در مجلس حضور یافت و در سخنان کوتاهی از وزیر پیشنهادی‌اش دفاع کرد.

 

بنا به گزارش‌ها پس از جنجال‌های آخرین حضور احمدی‌نژاد در مجلس و افشای فاضل لاریجانی، برادر علی لاریجانی، رئیس مجلس و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه مبنی بر "سوءاستفاده از قدرت و رانت‌خواری"؛ در طول سخنرانی امروز احمدی‌نژاد مجلس در آرامش کامل بود.

 

احمدی‌نژاد سپس مجلس را ترک کرد و پس از سخنان نمایندگان مخالف و موافق، محمدحسن نامی از برنامه‌اش سخن گفت.

 

وی در سخنانش وعده داد احکام برنامه پنجم توسعه در بخش تأمین زیرساخت‌های ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، به فیبر نوری و تأمین زیرساخت‌های لازم برای گسترش خدمات الکترونیکی در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در قالب شبکه ملی ارتباطات را اجرایی کند.

 

بر اساس گزارش‌های منتشرشده جلسه رأی اعتماد به وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در میان همهمه و شلوغی و بی‌تفاوتی نمایندگان برگزار گردید.

 

محمدحسن نامی، متولد سال ۱۳۳۲ در دلیجان و امیر سرتیپ دوم است. وی پیش از این معاون ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و عضو هیئت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران بوده است.

 

نامی سابقه حضور طولانی در دوران جنگ ایران و عراق را دارد و سه بار در این جنگ مجروح شده است.
وی دکترای جغرافیایی سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران، دکترای مدیریت استرات‍ژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنین دکترای مدیریت کشورداری از دانشگاه کیم ایل سونگ کره شمالی دارد.

 

محمدحسن نامی همچنین تجربه کاری در پرو‍‍ژه‌ زیرساخت "اینترنت ملی"، پروژه زیرساخت سایت بصیر که به "گوگل ارس" ایرانی شهرت یافته است، تعیین مدل سه بُعدی توپوگرافی جمهوری اسلامی ایران جهت مکان‌یابی آنتن‌های مخابرات و راه‌اندازی و تکمیل ایستگاه گیرنده و کنترل داده‌های ماهواره‌ای را دارد.

 

 

Share