Share

بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز، تا پایان روز سه‌شنبه ۲۲ سپتامبر/ یکم مهر تعداد جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت. به این ترتیب آمریکا از نظر تعداد جان‌باختگان کرونا در صدر کشورهای جهان قرار گرفت.

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر عبور کرد

تعداد جان‌باختگان بیماری کووید-۱۹ در جهان نیز از مرز ۹۶۷ هزار نفر عبور کرد و تعداد مبتلایان به بیش از ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید.

بسیاری از ناظران در آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان پیش‌بینی کرده بودند که تعداد جان‌باختگان در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا از ۶۵ هزار نفر فراتر نمی‌رود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اواسط آوریل سال جاری اعلام کرده بود که تعداد جان‌باختگان کووید-۱۹ در آمریکا حداکثر ۶۵ هزار نفر خواهد بود. در ماه مه ترامپ از ۱۰۰ هزار کشته صحبت کرد. هفته گذشته ترامپ گفت دولت او در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا «بسیار عالی» عمل کرده است.

دانشگاه واشنگتن اوایل سپتامبر پیش‌بینی کرد که ممکن است در آمریکا تا پایان سال جاری میلادی ۴۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست بدهند. اخیراً هر روز ابتلای قطعی بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی به کووید-۱۹ شناسایی می‌شود و به ثبت می‌رسد. کارشناسان می‌گویند برای مهار همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا می‌بایست تعداد روزانه مبتلایان به زیر ۱۰ هزار نفر کاهش بیابد.

در حال حاضر برزیل با ۱۳۷ هزار جان‌باخته کووید-۱۹بعد از آمریکا در جایگاه دوم جهان قرار دارد. هند با ۸۹ هزار قربانی در جایگاه سوم. پرو، اسپانیا و بلژیک نیز بیشترین تعداد قربانیان را گزارش داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

Share