Share

منابع خبری ایران از مخالفت مسئولان دولتی با حضور فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران در بوشهر و نیز از لغو دوباره کنسرت موسیقی در این شهر خبر داده‌اند.

 

تارنمای خلیج فارس امروز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه نوشت، شنیده می‌شود با حضور فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران در بوشهر و برگزاری نشست با فیلمسازان این شهر مخالفت‌هایی صورت گرفته است.

 

طبق برنامه قرار بود این بازیگر سینمای ایران روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۷ و ۱۸ اسفندماه در سینما بهمن میهمان جلسه فیلمسازان بوشهری باشد.

 

همچنین در دومین روز از برگزاری آئین‌های بزرگداشت ۱۸ اسفند روز بوشهر، در حالی که شب گذشته این جشنواره در مجتمع ورزشی آزادگان در ساحل بوشهر آغاز شده بود بعد از ظهر روز گذشته، آموزش و پرورش استان بوشهر سالن خود را که محل برگزاری کنسرت شبانه و جشنواره "ورزش و تفریح" بود قفل کرد و عملا باعث لغو کنسرت و برنامه‌های جانبی آن شد.

 

تارنمای ناصرون در مطلبی پیرامون حضور فاطمه معتمدآریا به بوشهر نوشته بود: فاطمه معتمدآریا بی‌علاقه به جریانات سیاسی نیست و تصاویر وی در کنار سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور دولت دوم خرداد و ابطحی معاون دولت دوم خرداد و شرکت وی در فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی نشان از علاقه او به فعالیت سیاسی و ارتباط با سیاستمداران دارد

این اتفاق در شرایطی رخ داده است که یکی از مسئولان دبیرخانه بزرگداشت ۱۸ اسفند گفته بود با اداره کل آموزش و پرورش استان برای برپایی غرفه‌های جشنواره ورزش و تفریح به همراه برگزاری کنسرت با حضور هنرمندان بوشهری توافق شده بود.

 

چند سالی است که روز ۱۸ اسفند به نام "روز بوشهر" نام‌گذاری شده و شهرداری بوشهر متولی برگزاری چندین مراسم مختلف شده است.

 

روزگذشته تارنمای ناصرون در مطلبی پیرامون حضور فاطمه معتمدآریا به بوشهر نوشته بود: "فاطمه معتمدآریا بی‌علاقه به جریانات سیاسی نیست و تصاویر وی در کنار سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور دولت دوم خرداد و ابطحی معاون دولت دوم خرداد و شرکت وی در فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی نشان از علاقه او به فعالیت سیاسی و ارتباط با سیاستمداران دارد."

 

تارنمای ناصرون با انتقاد از حضور "بدون حجاب" فاطمه معتمدآریا در جشنواره‌های خارجی افزود: "حال شهرداری بوشهر و مؤسسه فرهنگی هنری شهرداری برای بزرگداشت سرزمین ولایتمدار بوشهر این خانم بازیگر را با آن سوابق یاد شده دعوت نموده تا این روزی که به نام بوشهر مزین شده راگرامی بدارد."

 

اردیبهشت‌ماه سال جاری در پی تجمع تعدادی از افراد وابسته به حزب‌الله در استان بوشهر در مقابل محل برگزاری کنسرت موسیقی (مجتمع فرهنگی ۹ دی) و اعلام اعتراض نسبت به تعدد این فعالیت، اجرای کنسرت موسیقی در بوشهر لغو شد.

 

پیش‌تر نیز، طی اقدامی مشابه از برگزاری کنسرت موسیقی راک در این شهر جلوگیری شد.

 

مسئولان فرهنگی و هنری ایران در طول دو سال اخیر کنسرت‌های بسیاری را در تهران و شهرستان‌ها با وجود برنامه‌ریزی برای اجرا، لغو کرده‌اند.

 

 

Share