Share

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل دادگستری و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین، با انتشار یک پست در فیس‌بوکش از پایان اعتصاب غذای همسرش خبر داد و نوشت ستوده روز جمعه چهارم مهرماه اعتصاب غذایش را شکسته اما به‌دلیل «نبود تلفن» در بند زنان، این خبر امروز به خانواده او داده شده است.

نسرین ستوده

این زندانی سیاسی از شامگاه دو‌شنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ با انتشار نامه‌ای ضمن درخواست آزادی زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده بود. رضا خندان اما در صفحه فیسبوک خود اشاره‌ای به برآورده شدن مطالبات همسرش نکرده است. ستوده در طی نزدیک به ۵۰ روز اعتصاب غذا، به‌دلیل عوارض ناشی از این اقدامش چند بار به بهداری زندان یا بیمارستان منتقل شد. بنا بر خبرهای منتشر شده از سوی خانواده این زندانی سیاسی، او در طول دوران اعتصاب غذا از رسیدگی پزشکی لازم محروم مانده است.

ستوده آخرین بار به‌دنبال وخامت سلامتی‌اش، روز ۲۹ شهریور ماه از بند زنان زندان اوین به اورژانس بیمارستان طالقانی در تهران منتقل و به‌مدت پنج روز در این بیمارستان بستری بود و در نهایت روز دوم مهرماه و در حالی همچنان بر ادامه اعتصاب غذای خود پافشاری داشت، بدون رسیدگی پزشکی کافی از بیمارستان طالقانی تهران به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

خندان همچنین نوشته رضوانه احمد خان بیگی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین و هم‌بندی نسرین ستوده نیز به اعتصاب غذای خود پایان داده است.


در همین زمینه:

Share