Share

چهار نفر از اعضای کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در سنندج بازداشت شدند.

 

به گزارش تارنمای کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، وفا قادری، سید خالد حسینی، بهزاد فرج‌الهی و حامد (نام خانوادگی وی مشخص نیست) از اعضای این کمیته صبح امروز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه دستگیر شدند.

 

بنا به این گزارش این فعالان کارگری ساعت پنج و ۳۰ دقیقه بامداد امروز در حمله مأموران امنیتی بخ منازل‌شان یازداشت شدند.

 

گفته شده است که مأموران امنیتی روز گذشته طی تماس تلفنی وفا قادری را تهدید کرده بودند که در صورت برگزاری مراسم هشت مارس، روز جهانی زن، در شهر سنندج وی را بازداشت خواهند کرد.

 

دی‌ماه سال جاری نیز سه فعال کارگری به اتهام شرکت در مجامع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و همچنین شرکت در مراسم اول ماه مه، روز جهانی کارگر در  مهاباد بازداشت و پس از دو ماه آزاد شدند

کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری خواهان آزادی بی‌قید و شرط این فعالان کارگری و سایر کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شده است.

 

دی‌ماه سال جاری نیز محمد مولانایی، واحد سیده و یوسف آب خرابات به اتهام شرکت در مجامع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و همچنین شرکت در مراسم اول ماه مه، روز جهانی کارگر در شهرستان مهاباد توسط اداره اطلاعات این شهر بازداشت و زندانی شدند.

 

محمد مولانایی روز دوشنبه هفت اسفندماه جاری با قرار وثیقه ٢۵ میلیون تومان آزاد شد و فردای آن یوسف آب خرابات و واحد سیده با قرار وثیقه‌ ۲۵ میلیون تومان و ۴۰ میلیون تومان از زندان مهاباد آزاد شدند. این فعالان کارگری در پی برگزاری دادگاه آزاد گردیدند.

 

کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، جمع متشکلی از کارگران و فعالان کارگری است که بر اساس اساسنامه آن "برای حفظ حقوق و منافع کارگران و مزدبگیران تحت ستم، بهبود وضعیت زندگی و معیشت آنان، کسب آزادی‌های دمکراتیک، برابری حقوق زنان و مردان، لغو کار کودکان و به‌رسمیت شناختن حقوق انسانی آنان و سرانجام از میان برداشتن همه‌ نابرابری‌های بشری و استثمار انسان از انسان که به نوبه خود رهایی از مصائب و مشقات زندگی بشری از قبیل بیکاری، فقر، بی حقوقی، اعتیاد، فساد و تن فروشی، سرکوب آزادی‌های مدنی و اجتماعی و… را به دنبال می‌آورد"، فعالیت می‌کند.

 

 

Share