Share

علی مطهری، نماینده مجلس دهم در واکنش به سرقت از دفتر محمد سروش محلاتی از روحانیان بلندپایه حوزه علمیه قم از وزارت اطلاعات خواست تا در قبال این موضوع پاسخگو باشد. او به نمایندگان مجلس و حوزه علمیه هشدار داد که بی‌تفاوت از کنار آن رد نشوند.

علی مطهری

مطهری در یادداشتی نوشت:

«حادثه‌ای که برای جناب‌ حجت‌الاسلام آقای سروش محلاتی در قم رخ داد، یعنی ورود شبانه افرادی به دفتر ایشان و سرقت لپ‌تاپ و هارد کامپیوترشان که حاوی مجموعه درس‌های فقه و اصول و سخنرانی‌های ایشان بوده، حادثه کوچکی نیست و نباید از کنار آن به سادگی گذشت. وزیر اطلاعات باید به سرعت پاسخ بدهد که این افراد چه کسانی بوده‌اند. حتی اگر افرادی از غیر وزارت اطلاعات بوده‌اند، باز وزیر اطلاعات باید پاسخگو باشد؛ چون طبق قانون اساسی مسئولیت پاسخگویی به مسائل اطلاعاتی و امنیتی با وزیر اطلاعات است.»

محمد سروش محلاتی، استاد حوزه علمیه قم در فقه سیاسی، از روحانیان معتدل در حوزه علمیه محسوب می‌شود که با وجود اعتقاد به ولایت فقیه برداشت دیگری از آن را ارائه می‌دهد.

مطهری همچنین با اشاره به «نقض فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت» در ارتباط با این سرقت افزود:

«باید ببینیم مجلس انقلابی چه برخوردی می‌کند و آیا نمایندگانی این موضوع را با سئوال و حتی استیضاح دنبال می‌کنند یا اصلاً این را مسئله نمی‌دانند و خدای ناکرده آن را برای حفظ نظام لازم می‌شمارند!»

علی مطهری همچنین از «علما و فضلا»ی حوزه علمیه نیز خواست تا درباره این حادثه سکوت نکنند چون «فردا نوبت خودشان می‌رسد».

علی مطهری تیرماه ۱۳۹۲در نامه‌ای از کشف «دستگاه‌های مختلف استراق سمع و فیلمبرداری» در کانال کولر دفتر خود خبر داده بود. او بعد اعلام کرد که شنود دفتر کارش توسط معاون حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات پیشین ایران در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد انجام شده و با عاملان آن برخورد شده است و این افراد از وزارت اطلاعات اخراج شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

Share