Share

بر اثر دو حمله انتحاری در شهرهای کابل و خوست، ۱۹ تن که بیشتر آنان غیر نظامی هستند کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

 

حمله انتحاری کابل که  روز شنبه، نهم مارس در نزدیک یکی از دروازه‌های ورودی وزارت دفاع صورت گرفت، یک مهاجم انتحاری سوار بر دوچرخه، بمبی را که به کمر بسته بود انفجار داد.

 

دفتر ریاست جمهوری افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در این رویداد ۹ غیرنظامی که در حال عبور از محل بودند، کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

 

بر پایه این خبرنامه، در رویداد خوست نیز که در نزدیک یک پاسگاه پلیس در مرکز این شهر رخ داد، ۸ کودک و دو پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

طالبان در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله‌ها را برعهده گرفته و آن را پیامی از سوی این گروه به چاک هیگل، وزیر دفاع امریکا خواندند که بعد از ظهر جمعه به کابل سفر کرد

حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در بیانیه‌ای این حمله‌های تروریستی را به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی بر ضد دین و بشریت خواند.

 

طالبان در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله‌ها را برعهده گرفته و آن را پیامی از سوی این گروه به چاک هیگل، وزیر دفاع امریکا خواندند که بعد از ظهر جمعه به کابل سفر کرد.

 

حمله‌های انتحاری یکی از تاکتیک‌های مهم جنگی طالبان به شمار می‌رود. اما با وصف اینکه تا اکنون بیشتر جان باخته گان و زخمی شدگان آن غیر نظامیان بوده‌اند، از شمار آن کاسته نشده است.

 

دو هفته پیش طی چهار حمله زنجیره‌ای مهاجمان انتحاری طالبان در حمله زنجیره یی طالبان که طی یک روز و پی هم در شهرهای کابل، جلال آباد و مناطق بره کی، قلعه جمعه ولایت لوگر صورت گرفت، سه مامور امنیتی کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

 

این حمله‌ها از چهار مهاجم انتحاری عضو طالبان صورت گرفت که مجهز به اسلحه خودکار و بمب بودند.

 

Share