Share

بهمن قلی‌زاده، برگزارکننده یکی از محافل ادبی خانگی در شهرستان گرمسار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

 

به گزارش خبرنگار زمانه، چندی پیش در نیمه دوم اسفندماه سال جاری تعدادی از ماموران لباس شخصی و امنیتی پس از هجوم به خانه بهمن قلی‌زاده، برگزارکننده یک محفل ادبی خانگی در شهرستان گرمسار از توابع استان سمنان وی را بازداشت و وی را به نقطه نامعلومی منتقل کردند. آن‌ها همچنین لب تاب، پرینتر، دست نوشته‌ها و مدارک موجود در این محفل را با خود بردند.

 

 

پیش از این در نیمه نخست اسفندماه سال جاری نیز برخی از اساتید ادبیات و شاعران پیشکسوت ادبی ساکن در گرمسار از سوی برخی از مقامات امنیتی به صورت شفاهی تهدید شده‌اند

پیش از این در نیمه نخست اسفندماه سال جاری نیز برخی از اساتید ادبیات و شاعران پیشکسوت ادبی ساکن در گرمسار از سوی برخی از مقامات امنیتی به صورت شفاهی تهدید شده‌اند.

 

بهمن قلی‌زاده، از سال ۱۳۷۷ تاکنون به دلیل فعالیت‌های سیاسی سابقه بازجویی و احضار در گرمسار داشته است. خانواده بهمن قلی‌زاده هنوز خبری از آزادی فرزندشان به دست نیاورده‌اند.

 

پیش ازاین، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، شهریورماه سال جاری نوشت، در پی برگزاری مراسم شب شعر آذربایجانی، دو تن به نام‌های ابراهیم فرخی، بابک محسن‌نژاد دستگیر و دو نفر دیگر به نام‌های عزیز عمرانی و بهمن نصیرزاده احضار شدند.

 

با نزدیک شدن به روزهای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران  فشارهای امنیتی بر فعالان سیاسی و مدنی بیشتر شده است.

 

Share