Share

پیکر محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران پس از تشییع با حضور خانواده او در توس و در جوار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد. قرار بود پیکر او در کنار مهدی اخوان ثالث دفن شود اما بعد محل دفن تغییر کرد و او را در کنار موزه فردوسی به خاک سپردند. در این مراسم ربنا پخش کردند و مردم تصنیف «ببار ای بارون ببار» را همخوانی کردند.

در مراسمی که با حضور گسترده علاقه‌مندان شجریان در اطراف محل خاکسپاری برگزار شد، مژگان شجریان، دختر شجریان یک بیت شعر را با همراهی حاضران به آواز خواند. همایون شجریان هم تصنیف «مرغ سحر» را به یاد پدرش اجرا کرد.

فضای داخلی آرامگاه فردوسی تنها برای حضور تعداد اندکی از حاضران که از پیش انتخاب شده بودند آماده شده بود و مردم به رغم همه‌گیری کرونا بیرون درهای آرامگاه تجمع کرده بودند.

ترافیک سنگینی در اطراف محوطه ایجاد شده بود. نیروی انتظامی راه‌های ورودی به آرامگاه فردوسی را بسته و مردم چند کیلومتر برای ورود به محل پیاده‌روی کردند.

همایون شجریان طی سخنانی در جمع حاضران گفت: «هزار دستان موسیقی را به دست طبیعت سپردیم. من معذرت می‌خواهم اگر امکان نبود که میلیون‌ها نفر پدر را با دست خودشان به خاک بسپارند. من دستان شما را می‌بوسم.»

بر اساس گزارش‌ها سرعت اینترنت در محل برگزاری مراسم اختلال داشته است.

محمدرضا شجریان پنج‌شنبه ۱۷ مهر درگذشت. او آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ به علت شرایط نامناسب جسمی بار دیگر در بخش آی سی یو بیمارستان جم بستری شده بود.

شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران است و از او با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود. او نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داده بود.

  • این خبر به روز می‌شود.

  • در همین زمینه
Share