Share

روز گذشته در جریان تیراندازی نیروهای انتظامی در محله دولت آباد شهر کرمانشاه به یک خودرو، یک کودک کشته و کودک دیگری نیز به شدت زخمی شده است.

اشکان عزیزی، کودک جان باخته در اثر تیراندازی نیروهای انتظامی

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، شامگاه روز پنج‌شنبه ۲۴ مهر در جریان تعقیب و گریز یک خودروی سواری و تیراندازی نیروهای انتظامی به سمت آن، یک کودک ۱۷ ساله به نام اشکان عزیزی درجا کشته شد و کودکی دیگر به نام برهان عزیزی به شدت زخمی شده است.

یکی از نزدیکان اشکان عزیزی درباره این حادثه به شبکه حقوق بشر کردستان گفته:

«عصر روز گذشته حوالی ساعت ۱۹ گشت کلانتری شهرک دولت آباد کرمانشاه به بهانه نداشتن پلاک خودرو اقدام به تعقیب و گریز پژوی ۴۰۵ کردند و در حوالی مسکن مهر این شهرک خودرو را به رگبار بستند و اشکان عزیزی در نتیجه اصابت گلوله کشته شد.»

بنا به گفته‌های منبع آگاه شبکه حقوق بشر کردستان، تیراندازی به سمت این خودرو در شرایطی صورت گرفته که پلاک روی شیشه عقب قرار داشته و «سرنشیان خودرو که هر دو زیر ۱۸ سال بودند به دلیل نداشتن گواهینامه دچار ترس شده بودند.»

پیکر اشکان عزیزی به پزشکی قانونی منتقل و تاکنون به خانواده او تحویل داده نشده است. منبع آگاه شبکه حقوق بشر کردستان گفته خانواده اشکان عزیزی از ماموران نیروی انتظامی دولت آباد شکایت کرده‌اند، اما تاکنون هیچ توضیح و پاسخی درباره این حادثه به آنها داده نشده است.

شهرک دولت‌آباد واقع در غرب شهر کرمانشاه از جمله مناطق پرجمعیت و محروم با اکثریت جمعیت کُرد یارسان و اهل‌سنت به شمار می‌آید. نیروهای انتظامی پیش از این نیز سابقه درگیری با مردم و شلیک به سمت شهروندان در این شهرک و همچنین شهرک «دره‌دریژ» در همسایگی آن را داشته‌اند. دولت آباد از جمله مناطقی در شهر کرمانشاه است که در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۱۳۹۸ صحنه اعتراضات مردمی بود و دست‌کم ۵ نفر از جمله برهان منصورنیا در جریان اعتراض‌های سراسری آبان در این شهرک توسط نیروهای امنیتی هدف شلیک گلوله قرار گرفته و جان باختند.


در همین زمینه:

Share