Share

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی مجدد طرح سوال از رئیس جمهوری شد و گفت: روحانی باید استیضاح و محاکمه شود. یک نماینده دیگر هم روحانی را «ترسو» خواند.

دو نماینده مجلس خواستار احضار روحانی به مجلس و توضیح او در باره گرانی کالاها و افزایش نرخ ارز شدند.

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر در مجلس یکشنبه ۲۷ مهر به هیئت رئیسه مجلس و حسن روحانی حمله کلامی کرد و گفت: رئیس جمهوری باید به مجلس کشانده و استیضاخ شود اما هیئت رئیسه طرح سوال از او را اعلام وصول نمی‌کند.

او با بیان اینکه نمایندگان در سفر به حوزه‌های انتخابیه از مردم بابت وضعیت کنونی «ناسزا شنیدند»، خطاب به رئیس مجلس گفت: «اقتدار مجلس کجا رفته است که هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود نیست؛ آقای قالیباف. چرا ما نمایندگان نمی‌توانیم رئیس‌جمهور را حداقل به مجلس بکشانیم و سؤال کنیم؟»

نیک‌بین از هیئت رئیسه مجلس خواست طرح سوال از رئیس جمهوری که به گفته او « دو ماه است به هیأت رئیسه ارجاع شده و هیأت رئیسه آن را اعلام وصول نمی‌کند» را در دستور کار قرار دهد و به مشکلات اقتصادی بپردازد.

علیرضا سلیمی، نماینده محلات در مجلس هم بدون اینکه نامی از حسن روحانی ببرد او را «ترسو» خواند که « دو ماه است می‌ترسد از دفتر کارش بیرون بیاید».

 او به کنایه خطاب به حسن روحانی گفت: «آن آقا که از پشت شیشه ماشین نظرسنجی می‌کند نمی‌داند مردم چه فشاری را تحمل می‌کنند».

سلیمی خواستار کشاندن روحانی به مجلس و توضیح او در باره آنچه که تغییر در ارقام بودجه عنوان کرد، شد.

گروهی از نمایندگان مجلس در روزهای نخست آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طرح سوال از حسن روحانی را تدوین و به هیئت رئیسه مجلس تحویل دادند. این طرح اما پس از اظهارات علی خامنه‌ای که از مجلس و دولت خواست به یکدیگر فحش ندهند، مسکوت ماند.

امان الله حسین پور، نماینده اسفراین گفته که ۱۹۰ تن از همکاران او این طرح را امضاء کرده‌اند.  

بیشتر بخوانید:

Share