Share

سید حسن نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم و از چهره‌های اصول‌گرایان نزدیک به مصباح‌یزدی گفته که سعید جلیلی نزدیک‌ترین فرد به کرسی ریاست‌جمهوری است و احمدی‌نژاد رد صلاحیت می‌شود.

سعید جلیلی در کنار ابراهیم رئیسی. نقوی حسینی می‌گوید: به رئیسی گفته شده به مسئولیت خود ادامه بدهد و نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشود.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ قرار است در خردادماه سال آینده برگزار شود. پیش از این نیز ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان دو گزینه اصلی اصول‌گرایان برای این انتخابات نام برده می‌شد. نقوی حسینی اما بدون بیان جزئیات گفته که شنیده است «استمزاجی صورت گرفته و در آن استمزاج گفته شده رئیسی و قالیباف به مسئولیت های فعلی خودشان ادامه دهند و وارد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشوند».

او در باره اینکه این استمزاج از چه کسی صورت گرفته توضیحی نداده است.

نقوی حسینی که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ از چهره‌های نزدیک به سعید جلیلی بود، او را با محمدعلی رجایی، نخست وزیر ایران که در شهریور ۱۳۶۰ کشته شد، مقایسه کرده و او را نزدیک‌ترین فرد به کرسی ریاست‌جمهوری دانسته است.

پیش از این اصول‌گرایان از محمود احمدی‌نژاد که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ در مسند ریاست جمهوری قرار داشت به عنوان رجایی ثانی نام می‌بردند. او اما در دوره دوم ریاست جمهوری با رهبر جمهوری اسلامی و جریان‌های حامی دچار اختلاف شد و صلاحیتش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ تائید نشد.

نقوی حسینی پیش‌بینی کرده شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم  صلاحیت احمدی‌نژاد را تائید نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

Share