Share

بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در بیمارستان روانی، به ‌دنبال تشدید فشارها در روزهای گذشته اعلام کرده بود که به‌دلیل عدم امنیت جانی و اعمال شکنجه‌های روانی قصد دارد اعتصاب غذا کند. اکنون صالحه حسینی، همسر این زندانی سیاسی با انتشار یک توئیت در حساب کاربری خود در توئیتر از آغاز اعتصاب غذای خود و برخی دیگر از اعضای خانواده‌اش در حمایت از همسرش خبر داده است.

صالحه حسینی در توئیتر خود نوشته:

«من صالحه حسینی همسر بهنام محجوبی به همراه مادر و خواهر بهنام (بتول حسینی و بهناز محجوبی) از امروز در حمایت به ظلمی که به همسرم شده است، اعلام اعتصاب غذا می‌کنیم.»

از سوی دیگر بهنام محجوبی با انتشار یک فایل صوتی از درون زندان درباره آنچه بر او در بیمارستان امین‌آباد (محل نگهداری از بیماران روانی) گذشته، گفته است مأموران زندان در اقدامی فریبکارانه او را به امین‌آباد منتقل کرده و پس از ضرب و جرح به او آمپولی تزریق کرده‌اند که به ‌مدت ۲۴ ساعت از دنیای اطراف خود بی‌خبر بوده است.

محجوبی در این فایل صوتی با اعلام اینکه کارکنان بیمارستان امین‌آباد به‌ اجبار به او دارو خورانده‌اند، می‌گوید «زبانش سنگین شده» و به ‌راحتی نمی‌تواند صحبت کند:

«[در بیمارستان] مرا به‌ شکل صلیب بستند و به ‌من آمپول و قرص دادند. مرا به‌ طور عمد در کنار بیماران خیلی خطرناک نگهداری می‌کردند و این افراد ادرار خود را روی من می‌پاشیدند.»

او در ادامه از پیشنهاد دادن «مواد و متادون» توسط یکی از عوامل وابسته به مسئولان زندان اوین به خود خبر داده و گفته است: 

«فضای بیمارستان طوری بود که شب تا صبح اجازه نمی‌دادند من بخوابم … [پرسنل بیمارستان] همه بیماران را به بهانه بردن به حمام، لخت می‌کردند و با ما مسخره‌بازی در می‌آوردند…»

او گفته است در امین‌آباد «فنا شدن انسانیت» را دیده است.

بهنام محجوبی روز ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ و در جریان اعتراض دسته‌جمعی درویشان گنابادی به محاصره خانه نورعلی تابنده، قطب وقت درویشان گنابادی در گلستان هفتم منطقه پاسداران تهران به ‌همراه صدها درویش دیگر بازداشت و در مرداد ۹۸ از سوی دادگاه انقلاب تهران بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به دو سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌های سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

این زندانی عقیدتی در حالی که به بیماری «اختلال پنیک» مبتلاست، روز ۳۱ خرداد ماه امسال برای تحمل دو سال حبس به زندان اوین منتقل شد اما به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان و عدم دسترسی به داروهایش وضعیت بیماری او رو به وخامت گذاشت.

مسئولان زندان اوین اما برای اعمال فشار بیشتر بر این زندانی به ‌جای مداوای بیماری او، روز ششم مهر ماه و در حالی که بدنش نیمه فلج بود او را به بیمارستان امین‌آباد تهران که محل نگهداری از بیماران روانی است، منتقل کردند.

همزمان با اعمال شکنجه روانی بر این زندانی عقیدتی، جمعی از کاربران فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی اقدام به راه‌اندازی یک توفان توئیتری با هشتگ‌ «#بهنام_محجوبی» در حمایت از او کرده‌اند.

محجوبی در روزهای اخیر از درون زندان اوین اعلام کرده که مسئولان زندان قصد جانش را کرده‌اند و «می‌خواهند او را بکشند» و به‌ همین دلیل دست به اعتصاب غذا خواهد زد.


در همین زمینه:

Share