Share

خبرگزاری فرانسه نوشت، دادگاه عالی آمریکا امروز سه‌شنبه بحث تاریخی خود را در مورد مسئله بسیار حساس ازدواج همجنسگرایان در این کشور آغاز کرد.

چهار پنجم ایالت‌های آمریکا ازدواج همجنس‌گرایان را ممنوع اعلام کرده‌اند اما افکار عمومی در این‌باره متفاوت و در حال تغییر است.

گفته می‌شود دادگاه عالی ایالات متحده که تصمیم خود در پایان ماه ژوئن خواهد گرفت به‌جای آن‌که بلافاصله ازدواج همجنسگرایان را به تصویب برساند، به احتمال قوی گزینه‌ای میانه را در پیش خواهد گرفت.

نشست دادگاه عالی آمریکا دو روزه خواهد بود و انتظار می‌رود مخالفان و موافقان بسیاری در مورد آن رویاروی هم قرار گیرند.

این دادگاه امروز به موضوع ازدواج همجنسگرایان در ایالت کالیفرنیا خواهد پرداخت، ایالتی که بسیاری معتقدند تصویب قانونی به سود همجنسگرایان در آن راه‌ها را به سوی تصویب آن در ایالت‌های دیگر نیز فراهم می‌سازد.

دادگاه عالی ایالات متحده روز چهارشنبه (فردا) بحث درباره قانون فدرال برای دفاع از ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهد، قانونی که مانع از ازدواج همجنسگرایان است و ازدواج را تنها میان دو جنس مختلف به‌رسمیت می‌شناسد.

بحث بر سر ازدواج همجنسگرایان در برخی از کشورهای غربی نیز به موضوع پراهمیتی تبدیل شده است. از جمله در فرانسه و آلمان که این روزها مخالفان و موافقان در برابر هم صف‌آرایی می‌کنند.

Share