Share

قیمت مرغ به طور ناگهانی در طی کمتر از یک هفته از آخر آبان تا ۲ آذر از ۲۶ هزار تومان به کیلویی ۳۷هزار تومان افزایش یافت. استخوان دام و طیور به سبد مصرفی خانوارهای ایرانی راه یافت. بر اساس اطلاعاتی که رادیو زمانه به دست آورد، دولت مرغ سهمیه‌ای را به قیمت هر کیلو ۱۵هزار تومان به خانوارها اختصاص داده است. صف‌های بلند مقابل مراکز توزیع، هنگام همه‌گیری ویروس کرونا. طبعا بدون فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی. گرسنگی یا کرونا؟  

در میادین میوه و تره‌بار می‌توان ضایعات مرغ و گوشت را به قیمت ارزان‌تر تهیه کرد: قسمت‌هایی مثل پا و سنگدان مرغ و اسکلت گوسفند و گوساله

تا ۲۰ آبان سال جاری مرغ با قیمت هر کیلو ۲۶ هزار تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌‌گرفت. اما به دلیل نامعلوم قیمت مرغ ناگهان گران شد. پیش از این بارها مسئولان ادعا  کرده بودند که به سبب جهش‌های قیمت دلار، قیمت کالاهای اساسی هم افزایش می‌یابد. در زمانی که دلار وارد کانال ۳۰ هزار تومان شده بود مرغ به قیمت هر کیلو ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شد. دلار اما در روز دوشنبه ۳ آذر در بازارهای غیررسمی به ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود، با این حال قیمت مرغ به عنوان کالای بدیل گوشت قرمز به ویژه در سبد خانواده‌های کم درآمد به طور ناگهانی در طی فقط یک هفته بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است. صف‌های بلندی مقابل مراکز توزیع مرغ با سهمیه دولتی تشکیل شده است. در لحظه تنظیم این گزارش این مراکز مرغ را به قیمت ۱۵ هزار تومان اما به طور محدود در اختیار خانوارها قرار می‌دهند.

 عباس حاجی‌زاده، دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران تابستان سال جاری در مصاحبه با سایت اقتصاد آن‌لاین گفته بود:

«بانک‌های عامل با ایجاد مانع در مسیر استفاده از ظرفیت صرافی‌های مجاز برای جابه‌جایی ارز، منجر به افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه‌های تامین مواد اولیه می‌شوند.»

حاجی‌زاده در آن زمان از بانک مرکزی خواسته بود به وظیفه خود بر نظارت بر بانک‌ها عمل کند و مانع از  «سودجویی کاسبان تحریم» شود.  

استخوان دام و طیور در سبد خانوار ایرانی

 نظرسنجی‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در خصوص سبد غذایی خانوار ایرانی نشان می‌دهد حدود ۸ درصد از خانوارهای ایرانی طی یک سال گذشته گوشت قرمز مصرف نکرده‌اند. بیش از ۴۰ درصد از اشخاصی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند گفته‌اند در هفته چند روز و نزدیک به ۳۳ درصد در ماه فقط چند روز گوشت قرمز مصرف می‌کنند. در مقایسه با خرداد ۹۸ به میزان افرادی که گفته‌اند در خانواده‌شان اصلاً گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند سه و نیم درصد افزوده شده است.

بر همین اساس بیش از ۴ درصد خانوارها هر روز، ۶۲ درصد چند روز در هفته و حدود ۲۸ درصد چند روز در ماه گوشت مرغ مصرف می‌کنند. نزدیک به ۴ درصد خانوارها طی سال گذشته چندبار گوشت مرغ مصرف کرده‌اند و بیش از یک درصد گفته‌اند اصلاً گوشت مرغ مصرف نمی‌کنند. میزان مصرف گوشت مرغ در مقایسه با خرداد ۹۸ حدود ۱۳ درصد به صورت مصرف هر روز یا چندروز در هفته در سبد غذایی خانوارها کاهش داشته است.

بر اساس مرکز پژوهش‌های مجلس حتی در طبقه متوسط (دهک سوم درآمدی) مصرف گوشت قرمز  بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است. گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره الگوی مصرف در خانوار ایرانی ناظر بر سال ۹۸ است. آمارهای سال ۹۹ هنوز منتشر نشده؛ اما از هم‌اکنون می‌توان در نظر گرفت که کارگران که بیش از ۷۰ درصد آنها حداقل‌بگیر هستند و پایین‌تر از طبقه متوسط قرار می‌گیرند، دیگر قادر به خرید گوشت قرمز و یا حتی گوشت سفید نیستند و این اقلام را از سبد خرید ماهانه خود به اجبار حذف کرده‌اند. این تحولات سبب شده که استخوان دام و طیور به سبد غذایی خانوار ایرانی راه پیدا کند.

به گزارش تجارت نیوز برخی قصابی‌ها پشت ویترین با ماژیک نوشته‌اند: «اسکلت مرغ بسته یک کیلویی ۴ هزار تومان»

در میادین میوه و تره‌بار می‌توان ضایعات مرغ و گوشت را به قیمت ارزان‌تر تهیه کرد: قسمت‌هایی مثل پا و سنگدان مرغ و اسکلت گوسفند و گوساله.

صف‌های طویل مقابل عرضه‌کنندگان این محصولات تشکیل شده است.  

 قیمت یک بسته ۳۵۰ گرمی پای مرغ در میدان میوه و تره بار ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شده؛ این قیمت نسبت به مرداد سال جاری ۵ هزار تومان بیشتر شده است. پا و سنگدان مرغ خریدار زیادی دارد. یک بسته ۳۵۰ گرمی سنگدان را ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروشند. یک بسته ۹۰۰ گرمی گردن مرغ هم با قیمت ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان کم خریدار ندارد. اگرچه همین گردن مرغ در مرداد سال جاری ۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود.


بیشتر بخوانید:

Share