Share

تارنمای بامدادخبر نوشته است مهدی فراحی شاندیز، فعال حقوق کارگران و معلمان که در حال سپری کردن دوران محکومیت سه‌ ساله خود در زندان اوین است، در ماه‌های اخیر، در دو نوبت و در مجموع بیش از دو ماه را در سلول‌های انفرادی این زندان گذرانده است.

وی که از دی‌ماه سال ۹۰ در بند ۳۵۰ زندان اوین به‌سر می‌برد، روز یازدهم دی‌ماه سال ۹۱ و به دنبال سر دادن شعارهای اعتراضی در این بند، به مدت ۲۰ روز به انفرادی تنبیهی منتقل شد و پس از پایان این مدت، به سالن ۱۰ اندرزگاه هشت که محل نگهداری زندانیان عادی است منتقل شده است.

بنا به این گزارش در نیمه بهمن‌ماه دوره دوم انفرادی مهدی فراحی شاندیز آغاز شد و تا پایان سال ۹۱ به طول انجامید.

این گزارش دلیل عمده فشار بر این زندانی سیاسی را، “نافرمانی اعتراضی او نسبت به قوانین زندان و هم‌چنین خودداری از حضور در آمارگیری زندان” عنوان کرده است.

مهدی فراحی شاندیز، “پسرعموی” اعظم‌السادات فراحی همسر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران است.

وی در ۱۱ دی‌ماه سال ۹۰ خورشیدی بازداشت و برای گذراندن حکم سه سال زندان خود به دو اتهام “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم عمومی” به زندان اوین منتقل شد و در‌‌ همان ماه‌های نخست محکومیتش نیز مدتی را در سلول انفرادی بند ۲۴۰ این زندان سپری کرد.

مهدی فراحی شاندیز پیش از این دو بار در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۸ نیز به دلیل شرکت در تجمع روز کارگر و تجمع در پارک لاله بازداشت شده بود.

Share