Share

بیش از ۳۵۰ نفر از مدافعان حقوق بشر، فعالان سیاسی، کوشندگان مدنی و استادان دانشگاه با گرایشات گوناگون بیانیه‌ای را برای آزادی مهدی خزعلی منتشر کردند.

آن‌ها با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت این زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد نوشته‌اند: “حیات وی به دلیل بیش از سه ماه اعتصاب غذا و حضور در فضای تنگ و خفه سلول انفرادی در معرض خطر جدی است.”

این فعالان گفته‌اند دستگاه قضایی جمهوری اسلامی حکم آزادی مهدی خزعلی به قید وثیقه را صادر کرده و خانواده وی وثیقه را تهیه و در اختیار دادگاه قرار داده است اما وزارت اطلاعات وی را آزاد نمی‌کند.

آن‌ها ضمن درخواست آزادی بدون قید و شرط مهدی خزعلی تأکید کرده‌اند: “با توجه به تجارب تلخ مرگ‌های مشکوک و خاموش گذشته در زندان‌های جمهوری اسلامی و وجود اراده‌هایی که در صدد هستند با تحریک و قرار دادن زندانی بی‌پناه در بن‌بست وی را به ضیافت مرگ فرا بخوانند، مهدی خزعلی با خطری جدی مواجه شده است.”

مهدی خزعلی نهم آبان‌ماه سال گذشته برای ششمین بار طی سه سال و نیم اخیر در جلسه سرای اهل قلم به همراه ۷۰ نفر دیگر بازداشت شد. بازداشت‌شدگان به مروز آزاد شدند اما وی همچنان در زندان به‌سر می‌برد.

Share