Share

کمیته گزارشگران حقوق بشر خبر داد، پوریا فرازمند، وبلاگ‌نویس و فعال سایبری، روز یکشنبه ۱۸ فروردین‌ماه در کرمانشاه بازداشت شده است.

بنا به این گزارش، این وبلاگ‌نویس که به‌منظور رسیدگی به امور مربوط به فارغ‌التحصیلی‌اش به دانشگاه کرمانشاه مراجعه کرده بود، متوجه احضار خود توسط حراست دانشگاه می‌شود، که به‌هنگام خروج از درب دانشگاه، توسط چند تن از مأموران لباس شخصی مجهز به بی‌سیم و سلاح کمری متوقف و بازداشت می‌شود.

دانشجویان و شاهدان عینی گفته‌اند مأموران امنیتی با پوریا فرازمند برخوردی خشونت‌بار داشته و وی را مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار دادند.

گفته می‌شود یکی از مأموران حراست دانشگاه پس از دستگیری پوریا فرازمند ضمن اهانت به دانشجویانی که در آن محل تجمع کرده بودند، وبلاگ‌نویس بازداشتی را “جاسوس”، “تجزیه‌طلب” و “مرتبط با کشورهای بیگانه” ذکر کرد.

پوریا فرازمند، نویسنده وبلاگ “آزادی برای همگان”، و همچنین عضو هیئت تحریریه نشریه دانشجویی توقیف شده “مُشت” بود و بنا به اظهارات دانشجویان و برخی شاهدان، هیچگونه مطلبی در مورد “تجزیه‌طلبی” یا “همکاری با بیگانگان” در وبلاگ یا نوشته‌ها و اظهاراتش نبوده است و تنها به انتقادات سیاسی می‌پرداخت.

هنوز از محل نگهداری و وضعیت وی خبری منتشر نشده است.

Share