Share

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که حضور خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری را به طور کامل رد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، او عصر یکشنبه، هشتم اردیبهشت ماه در پاسخ به درخواست نامزدی برای انتخابات از سوی شماری از خبرنگاران، نویسندگان، دانشجویان و طلاب اصلاح‌طلب گفت: “من نمی‌گویم که نمی‌آیم ولی می‌گویم که دولت بعدی با بدهی‌های زیادی سرو کار دارد.”

او با بیان اینکه سیاست دولت در این هشت سال این بوده است که نیروهای باسابقه را از میدان بدر کنند، اضافه کرد: ” احمدی نژاد استاندار من بود، فرماندار من در خوی بود و بخشدار من در ماکو و می شناختمش ولی سیاستش این بود که نیروهای انقلابی حذف و بدنام شوند. و امروز می بینیم که سیاست ما بی برنامه و روز مره شده است.”

رئیس مجمع تشخیص مصلحت با انتقاد از اینکه فقط 23 درصد از برنامه چهارم توسعه از سوی دولت احمدی‌نژاد اجرا شده، گفت: ” اگر دولت هم نبود این 23 درصد اجرا می شد و شاید هم بیشتر چون کشاورز و کارمند و معلم و مردم به کار خودشان می پرداختند.”

او همچنین با انتقاد از سیاست خارجی دولت، اضافه کرد: “در سیاست خارجی هم بد عمل شده است. ندای حل من مبارز می‌طلبند که بیایید دعوا کنیم. بعد می‌گویند قطعنامه‌ها کاغذ پاره است بروید آب زیرش را بخورید. عهدنامه شورای امنیت برای لغوش باید دوباره اجماع شود و این اجماع برای کشور هزینه زیادی دارد. باید کلی از ما باج بگیرند.”

Share