Share

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرد، شیرزاد بیگ‌زاده، زندانی سیاسی سابق روز دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه در یکی از خیابان‌های شهر ارومیه توسط نیروهای امنیتی شخصی بازداشت شده است.

کمپین که این خبر را به نقل از یک منبع محلی منتشر کرده، نوشته است بیگ‌زاده در یکی از خیابان‌های شهر ارومیه توسط نیروهای امنیتی شخصی بازداشت شده و مأموران امنیتی به‌هنگام بازداشت وی را مورد ضرب‌وشتم قرار داده و به همسر او نیز که همراهش بوده است به صورت لفظی توهین کرده‌اند.

شیرزاد بیگ‌زاده اهل روستای ”هوسن” از توابع شهرستان ارومیه است که از پاییز سال ۸۹ پس از تحمل یک سال زندان، سه بار از سوی نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران به مدت ۲۴ ساعت بازداشت و همزمان منزل او نیز مورد تفتیش قرار گرفت.

این منبع محلی به کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفته است که در روزهای گذشته، خانواده شیرزاد بیگ‌زاده پس از چندین بار مراجعه به دادستانی ارومیه برای کسب اطلاع و ملاقات با  وی، از سوی دادستان ارومیه با ملاقات خانواده موافقت شده است ولی به دلیل این‌که مأموران امنیتی از این خانواده خواسته‌اند که در زمان ملاقات به زبان ترکی صحبت بکنند آن‌ها از انجام ملاقات منصرف شده‌اند.

Share