Share

محمد خامنه‌ای، برادر رهبر جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید نظریه‌پردازان آمریکایی می‌خواهند در انتخابات 92 “شخص مورد نظر خود را بر سریر قدرت بنشانند” و اولویت‌شان برای این منظور اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

او در مصاحبه با خبرگزاری فارس، اضافه کرد که “اعتقاد هاشمی رفسنجانی به ایجاد رابطه با آمریکا، داشتن موقعیت اداری و سیاسی و احتمال غلبه بر سد شورای نگهبان، تبلیغات وسیع اطرافیان مبنی بر سوابق پیش از انقلاب و سمت‌های سیاسی تا پیش از فتنه سال 8، اعتماد بر حفظ مواضع قبلی و حمایت وی از فتنه‌گران 88 و ریشه داشتن در برخی از نهادها و اقشار از هر قبیل و هر طایفه و آمادگی سازمان و حفظ روابط بین‌المللی با برخی از شیوخ عرب و همسایه” از جمله دلایل در اولویت قرار گرفتن هاشمی رفسنجانی برای این برنامه است.

حکومت ایران از اعتراضات به انتخابات 1388 و رخدادهای پس از آن به عنوان “فتنه” یاد می‌کند.

محمد خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش با هشدار نسبت به بازگشت برخی مخالفان دولت به ایران، آن را مقدمه‌ای برای این طرح آمریکا دانست و گفت: “یکی از مقدمات دقیق این طرح بازگشت غیر منتظره و بی‌وجه عده‌‌ای شبه تبعیدی یا فراری به ایران بود که آگاهان و به ویژه دستگاه اطلاعاتی کشور به خوبی از معنای آن باخبرند. این حضور دقیقاً با احتساب مدتی که برای زندان و زمان آزادی او پیش‌بینی شده بود، مقارن مدتی است که برای انجام مقدمات انتخابات به سبک خاص و حفظ و هماهنگی لازم دانسته می‌شود.”

Share