Share

۱۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای نسبت به سخنان اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی درباره “سرجنگ نداشتن” با اسرائیل اعتراض کردند.

به گزارش تارنمای خبرآنلاین، نمایندگان امضاکننده این بیانیه سخنان هاشمی رفسنجانی درباره اسرائیل را مصداق “فاصله گرفتن از اندیشه‌های امام” دانسته‌اند.

آنها از هاشمی رفسنجانی خواسته‌اند که به اندیشه‌های آیت‌الله خمینی و رهبر جمهوری اسلامی ایران بازگردد و “فاصله خود را از کسانی که دل در گرو انقلاب ندارند و تلاش می کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند، حفظ کند.”

در بخشی از این نامه آمده است: ” آقای هاشمی به خوبی می‌داند و حتماً در پیش خود و خدای خود اذعان خواهند کرد که جامعه باز امروز که توأم با سلایق مختلف است به مراتب بازتر و آزادتر از زمان حاکمیت ایشان است و این افتخار نه منصوب بر فرد خاصی است، بلکه قدرتمند شدن توده‌های مردم و خارج شدن مناصب از دست خانواده‌های تما‌میت‌ طلب است که شما آنها را نیروهای با سابقه می‌نامید. انحصار حضرتعالی در نیروهای خاص مشکلی بود که مردم را از نظام فاصله انداخت.”

امضاکنندگان نامه با حذر دادن هاشمی رفسنجانی از “چنگ انداختن بر صورت ولایت” نوشته‌اند: “مردم در مقطعی که شما اداره امور کشور را عهده دار بودید، بارها نارضایتی خود را از نحوه اداره کشور توسط حضرت عالی ابراز داشتند.”

Share