Share

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت اکران فیلم “گذشته”، تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی برنده اسکار در ایران منتفی شد و برای نمایش آن در زمان دیگری تصمیم‌گیری خواهد شد.

روزنامه بهار نوشت، حبیب کاوش درباره دلیل این تعویق گفت: “این تصمیم خود آقای فرهادی و سرتیپی بود که اکران فیلمشان را به تعویق بیندازند؛ زیرا زیرنویس فیلمشان هنوز آماده نشده است و از طرفی هم فکر کردند خرداد به‌دلیل همزمانی با انتخابات و فصل امتحانات دانشجویان و دانش‌آموزان شاید زمان مناسبی برای اکران فیلمشان نباشد و ترجیح دادند که فیلم با دوهفته تاخیر در اوایل تیرماه اکران شود.”

 کاوش افزود: “در ایران ما با آقای سرتیپی درباره اکران فیلم «گذشته» طرف هستیم و فکر می‌کنم تصمیمشان فقط به این دلیل باشد که زمان مناسب‌تری را برای اکران فیلمشان در نظر می‌گیرند.”

علی سرتیپی، مدیر پخش فیلمیران که قرارداد نمایش فیلم را بسته است، در جشنواره کن به‌سر می‌برد. وی پیش از این اعلام کرده بود این فیلم در ایران همزمان با کشورهای دیگر به نمایش گذاشته می‌شود.

طولانی‌شدن فرآیند آماده‌سازی فیلم برای پخش در ایران زمان اکران را تا نیمه دوم خرداد به تعویق انداخته و قرار بود «گذشته» پس از تعطیلات خرداد اکران شود اما بعد از چند روز بار دیگر اکران این فیلم به تعویق افتاد و قرار است در تابستان اکران شود.

 ” گذشته” قرار بود یک هفته پیش نیز برای اهالی رسانه در سالن سینمایی وزارت ارشاد نمایش داده شود که به‌دلیل مخالفت اصغرفرهادی به‌خاطر پایین‌بودن کیفیت فیلم این اتفاق نیفتاد.

Share