Share

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در واکنش به عدم احراز صلاحیت‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: “این‌ها نمی‌فهمند دارند چه می‌کنند، حتی اگر دشمنی و رقابت هم داشته باشند عقل می‌گوید که بگذارید بیاید و بعد رسوا کنید.”

شورای نگهبان قانون اساسی ایران، صلاحیت هاشمی رفسنجانی را برای حضور در انتخابات تأیید نکرده است.

هاشمی رفسنجانی: در جلسات خصوصی هم گفتم که این‌ها را از هر کس بهتر می‌شناسم

به گزارش تارنمای سحام‌نیوز، هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه یکم خرداد در دیدار با اعضای ستاد انتخاباتی‌اش خطاب به حکومت ایران گفت: “این‌ها نمی‌فهمند دارند چه می‌کنند؟ حتی اگر دشمنی و رقابت هم داشته باشند عقل می‌گوید که بگذارید بیاید و بعد رسوا کنید. می‌گذاشتید مردم با امید پای صندوق می‌آمدند و بعد از شش ماه متوجه می‌شدند که همه چیز دارد گران‌تر می‌شود، نمی‌دانند کسی بود که خود را قربانی کند و سپس راه را برای دیگران باز کند.”

هاشمی رفسنجانی گفت: “من خود می‌دانم نباید می‌آمدم و در جلسات خصوصی هم گفتم که این‌ها را از هر کس بهتر می‌شناسم.”

وی افزود: “یک روز قبل از نام‌نویسی این تفکر بر من افتاد که دیگر نمی‌توان در برابر مردم مقاومت کرد. این‌که شخصا چه کردم بماند چون از آن حرف در می‌آید. پس از ثبت نام تا نیمه‌شب بیدار ماندم و به شرایط که ما در داخل و بیرون کشور داریم و این آدم‌هایی که بوق به دست دارند و البته تک تک آن‌ها را با تفکرات و امیالشان می‌شناسم فکر کردم.”

هاشمی رفسنجانی: حتی اگر دشمنی و رقابت هم داشته باشند عقل می‌گوید که بگذارید بیاید و بعد رسوا کنید

وی افزود: “پولی نمانده و اگر هم باشد قابل انتقال به داخل نیست، پول‌های خارجی را خوشبینانه به چین دادیم و آن‌ها با دریافت هزینه‌ای آن را به یوآن تبدیل کردند و بعد هم گفتند به جای پول کالا می‌دهیم و بعد از آن هم گفتند نه هر کالایی، بلکه آن‌چه خودمان تعیین می‌کنیم، می‌دهیم. هند هم آمده نفت ما را با قیمتی خیلی ارزان می‌خرد اما حاضر نیست حتی روپیه بپردازد. این گزارش وزیر بازرگانی و رئیس کل بانک مرکزی است که در یکی از جلسات تلخ مجمع آمدند و گفتند.”

هاشمی رفسنجانی گفت: “ما کشاورزی کوچکی داریم، با سم‌های چینی محصولات پارسال و امسال را از دست دادیم حالا ببینید مردمی که داروی چینی می‌خورند چه می‌کشند. چند سال پیش بهترین داروهای دنیا را می‌خریدیم. وضع دارو و غذا این شده و هیچ‌کس نمی‌داند فردا چه می‌شود.”

وی در این دیدار از مردم خواست که “آرامش خود را حفظ کنند و ناامید نشوند.”

Share