Share

شاهرخ زمانی و خالد حردانی دو تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج که در اعتراض به تخریب منزل هفت شهروند عرب در محله‌ی “شلنگ‌آباد” اهواز دست به اعتصاب غذا زده بودند، وارد هفتمین روز اعتصاب خود شدند.

به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو زندانی سیاسی با هدف جلب توجه نهادها و تشکل‌های داخلی و بین‌المللی در مورد حمایت از این خانواده‌ها و اعتراض به این عملکرد دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

شاهرخ زمانی، فعال کارگری و از اعضای هیئت بازگشائی سندیکای کارگران نقاش است که در خردادماه سال گذشته دستگیر شد.

خالد حردانی نیز به اتهام اخلال در امنیت پرواز جهت هواپیماربایی ابتدا به اعدام و سپس با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شده است.

روز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری شهرداری ناحیه یک شهر اهواز، به علت ساخت‌وساز غیرقانونی هفت باب منزل مسکونی در منطقه شلنگ‌آباد اهواز که از جمله مناطق به شدت محروم این شهر است این خانه‌ها را خراب کردند.

ساکنان فقیر این منازل از زمان تخریب منازل خود تاکنون، با برپایی چادر در ویرانه خانه‌های خود، در وضعیت اسفباری به‌سر می‌برند.

یک منبع آگاه در این زمینه به خبرگزاری هرانا گفت: “ساکنین این ۷ خانه مسکونی حتی فرصت این را پیدا نکردند که وسایل خود را از منزل خارج کنند.”

Share