Share

احمد توکلی، نماینده اصولگرای مجلس امروز در نطق میان‌دستور خود از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت: ” نامزدها باید با صراحت بگویند با کدام رویکردها و کارکردهای دولت سازندگی اصلاحات و احمدی‌نژاد موافق و با کدام یک مخالفند تا معلوم شود در صورت صدارت با مردم و کشور چه می‌کنند و در این مسیر تعصبات و انصاف نامزدها ارزیابی می‌شود.”

توکلی با انتقادهایی از عملکرد دولت محمود احمدی‌نژاد از جمله گفت: “اقتصاد ملی دچار رکود تورمی است یعنی نرخ بیکاری و نرخ تورم به‌طور همزمان بالاست. سوء‌ سیاست، ضعف مدیریت، نداشتن الگوی صحیح، ‌استبداد رأی و نیز دشمنی‌های کینه‌ورزانه غرب با ملت ایران در قالب تحریم‌ها هم‌اکنون کشور را گرفتار نرخ رشد منفی تولید و نرخ تورم ۳۲ درصدی کرده است.”

وی افزود: “نامزدها باید به جای ردیف کردن طولانی اهداف خوب در هر حوزه یکی دو دغدغه اصلی خود را مطرح کنند و به صراحت بگویند که با چه راهکارها و سیاستی به دنبال رفع آن دغدغه‌ها خواهند بود.”

این نماینده اصولگرا گفت: “[کاندیداها] روشن و صریح بگویند که با بازار ارز چه می‌کنند، با نرخ ارز چه طور. هدفمندی را چگونه هدایت می‌کنند؟ با یارانه نقدی چه خواهند کرد؟ تولید را چگونه سروسامان خواهند داد. در دوران دو سه ساله رکود از مستضعفان جامعه چگونه حمایت می‌کنند. دقیقا با فساد اقتصادی چه برخوردی خواهند کرد که در عرصه سیاسی به روشنی ابراز کنند که با آزادی رسانه‌ها چه می‌کنند؟ نظرشان درباره تحزب چیست؟ یا برای نجات بودجه دولت از نفت چه خواهند کرد.”

Share