Share

صالح مرادی از فعالان حقوق دراویش که سه روز پیش به‌طور موقت آزاد شد، در دادگاه عمومی کوار به یک سال حبس تعزیزی و یک سال تبعید محکوم گردید .

به گزارش تارنمای مجذوبان نور؛ اتهام‌های وی “تشویش اذهان و اخلال در نظم عمومی” اعلام شده است.

صالح مرادی بیش از این ۲۰ ماه را در زندان عادل‌آباد شیراز در حبس به‌سر برده بود و با توجه به اینکه مدت حبس وی بیش از حکم صادر شده بوده است، روز یکشنبه ۱۲ خردادماه جاری با دستور دادگاه انقلاب شیراز و موافقت دادگاه عمومی شهرستان کوار با وجه التزام به‌طور موقت آزاد شد.

وی پیش از این ۹۰ روز را به همراه کسری نوری، از دیگر دراویش گنابادی در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلول‌های انفرادی و بند امنیتی ۲۰۹ دست به اعتصاب غذا زدند که در نهایت با رسیدن به خواسته خود آن را پایان دادند.

از سوی دیگر کسری نوری که در زندان عادل‌آباد شیراز به‌سر می‌برد و به چهار سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است، از صبح روز شنبه ۱۱ خردادماه با هجوم تیم حراست به بند سبز این زندان توسط مأموران از این بند منتقل شده و تاکنون از وضعیت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

تنها جوابی که به خانواده‌ این زندانی عقیدتی داده شده این بوده که دستور انتقال کسری نوری از بالا صادر شده است.

سایت مجذوبان نور نوشته است:  “شواهد نشان می‌دهد که این درویش زندانی در بند عبرت مبحوس نبوده و محل نگهداری وی نامشخص است و همچنین مسئولان زندان توضیحی درباره انتقال این زندان عقیدتی نداده اند و خود را هیچ‌کاره عنوان کرده‌اند.”

Share