Share
ایده‌ی فرهنگ مقاومتی با بقیه‌ی سیاست‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای نزدیک به بیت کاملاً همخوانی دارد

ایده‌ی فرهنگ مقاومتی با بقیه‌ی سیاست‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای نزدیک به بیت کاملاً همخوانی دارد

دیدگاه‌های هشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حوزه زنان و برنامه‌ها و وعده‌های آنها در این حوزه، همچنان مهمترین رویداد حوزه زنان در هفته گذشته است.
با وجود اینکه در نبود انتخابات آزاد، نیروهای مخالف یا منتقد سیاست‌های حاکمیت در این دوره از انتخابات حضور ندارند و انتظار چندانی برای ارائه برنامه‌هایی مبنی بر برابری جنسیتی نمی‌رود، اما مروری بر دیدگاه‌های هشت نامزد حاضر در انتخابات که دو تن از آنها نزدیک به نیروهای اصلاح‌طلب هستند، حاکی از این است مساله زنان و خواسته‌های آنان همچنان یکی از نقاط قابل توجه در رقابت‌های انتخاباتی است. به گونه‌ای که برخی نامزدها با ارائه شعارهایی در راستای مطالبات عمومی زنان جامعه سعی در جلب رای زنان دارند و برخی دیگر با تکرار دیدگاه‌های رسمی حاکمیت و بویژه سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی، سعی در اثبات هماهنگی خود با کلیت نظام و رهبر آن در این زمینه دارند.
از طرفی، با اینکه برنامه‌های حوزه زنان تا کنون جایگاه پررنگی در سخنان نامزدهای ریاست جمهوری نداشته اما مروری بر دیدگاه‌های نمایندگان آنها در حوزه زنان می‌تواند تصویر روشن‌تری از نگاه آنها به این بخش از جامعه را ارائه دهد.
در مجله دیده‌بان زنان این هفته در گفت‌وگو با سوده راد، فعال حقوق زنان به بررسی دیدگاه‌ها و وعده‌های انتخاباتی نامزدها در خصوص مسائل مربوط به زنان پرداخته‌ایم.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130606_MaryamHosseinKhah_Women_SoudehRad_LidaHosseiniNejad.mp3[/podcast]

Share