Share

Behrooz FARAHANIصد و دومین کنفرانس سالیانه سازمان جهانی کار در حالی از ۱۵ تا ۳۰ خرداد ماه سال جاری در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود که نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران نیز در آن شرکت می‌کنند.

هم‌زمان قرار بود طبق وعده وزیر کار، جلساتی درباره رسیدگی به شکایت کارگران در مورد حداقل دستمزد در سال ۹۲ خورشیدی در هفته‌های جاری از جانب شورای عالی کار برگزار شود، اما روسای دو تشکل از سه تشکل رسمی کارگری به همراه رئیس شورای عالی کار برای شرکت در اجلاس جهانی کار عازم ژنو می‌شوند.

سئوالی که در بین ممکن است مطرح شود این است که این افراد تا چه حد صلاحیت نمایندگی کارگران ایران در نشست ژنو را دارند و به چه دلیل برگزاری جلسات بررسی تعیین حداقل دستمزد که به زندگی میلیون‌ها کارگر در ایران مربوط می‌شود به دلیل سفر این افراد به ژنو در هاله ای از ابهام قرار گرفته است؟

پاسخ به این پرسش‌ها و بررسی وضعیت تشکل‌های کارگری درجامعه امروز ایران و همچنین توجه به مشکلات کارگران در مواضع کاندیداهای ریاست جمهوری، موضوع گفت‌وگوی بهداد بردبار با بهروز فراهانی، فعال آشنا به امور کارگری در پاریس است.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130607_IraniansRepresentativesinInternationaLabourConference_BehroozFarahani_BehdadBordbar.mp3[/podcast]

Share