Share

بیش از ۱۰۰ فعال رسانه‌ای در ایران به اقدامات کمیته فیلترینگ در “محدودسازی” خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری در این کشور اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر در بیانیه این فعالان رسانه‌ای آمده است: “برخوردهای خارج از ضابطه با رسانه‌های فعال در حوزه فضای مجازی طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است؛ به‌گونه‌ای که یکی از مراجع تصمیم‌گیر و مرتبط با فعالیت‌های رسانه‌ای، بدون کمترین مشورت و نظرخواهی‌ای، اقداماتی سخت‌گیرانه و غیرمترقبه را در مورد رسانه‌های شناخته‌شده و رسمی کشور اعمال می‌کند.”

به گفته امضاکنندگان این بیانیه، یک سال است که از یک “مرجع نامرتبط”، با رسانه‌های رسمی تماس گرفته می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که “یا متن مشخصی را از روی خروجی خود حذف کنند و یا با فیلترینگ سایت‌شان مواجه می‌شوند.”

مرجع نامرتبط که در این بیانیه آمده اشاره‌ای به کمیته فیلترینگ است. منتقدان می‌گویند این کمیته حق ندارد با سایت‌ها و خبرگزاری‌هایی که از هیأت نظارت بر مطبوعات مجوز دارند، برخورد کند.

بیانیه فعالان رسانه‌ای یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که کمیته فیلترینگ قصد فیلترکردن بخشی از اخبار خبرگزاری مهر را داشت اما با مخالفت دادستانی این اقدام متوقف ماند.

Share