Share

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تشدید سرکوب مطبوعات و مخالفان در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران هشدار داد.

این کمپین گفت مقامات ایران باید بلافاصله به سانسور روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های خبری، دستگیری زندانیان سیاسی و محدودکردن شدید فضای کار روزنامه‌نگاران خارجی که در ایران به‌سر می‌برند پایان دهد.

کمپین ‌بین‌المللی حقوق بشر در ایران ضمن اشاره به تهدید چند نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توسط  مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس ستاد تبلیغات دفاعی ایران، آورده است: “ظرف ۱۰ روز گذشته، چندین فعال سیاسی و کارکنان ستادهای انتخاباتی در گردهمایی‌های انتخاباتی و در خانه‌های خود دستگیر شده‌اند. همچنین، روزنامه‌نگاران و فعالانی که بعد از سال ۱۳۸۸ دستگیر شده بودند، و در مرخصی از زندان به‌سر می‌بردند، ظرف ماه قبل از انتخابات به زندان احضار شدند.”

این کمپین همچنین به فشارهای اخیر مقام‌های امنیتی ایران بر اعضاء خانواده‌های کارکنان رادیو فردا؛ بازداشت چهار فعال ملی ـ مذهبی؛ فیلترینگ برخی از سایت‌های اینترنتی از جمله صراط نیوز و خبرگزاری مهر؛ و اختناق اینترنت در سراسر ایران نوشته است.

Share