Share

سه روز بیشتر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران باقی نمانده است. این در حالی است که نیمه شب گذشته، بیستم خرداد، محمدرضا عارف در بیانیه‌ای انصراف خود از ادامه رقابت‌های انتخاباتی را اعلام کرد.aref2
او علت کناره‌گیری خود را نامه ای از سوی خاتمی عنوان کرده که در آن نامه محمد خاتمی ادامه حضور عارف درصحنه انتخابات پیش رو را به مصلحت ندانسته است. محمدرضا عارف در بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کرده ضمن ترغیب مردم به شرکت در انتخابات، از نامزد دیگری حمایت نکرده است.
حالا در این انتخابات تنها یک کاندیدا وجود دارد که مورد پذیرش بخشی از اصلاح‌طلبان است. حسن روحانی نامزدی است که محمد خاتمی در بیانیه‌ی امروز خود از او پشتیبانی کرده است.
انصراف عارف از ادامه رقابت‌های انتخاباتی و حمایت محمد خاتمی از حسن روحانی، ضمن تجلیل از محمدرضا عارف، می‌تواند بر فضای انتخاباتی تاثیر به‌سزایی داشته باشد.
برای بررسی بیشتر این شرایط و مسائل لیدا حسینی‌نژاد با فواد تابان، مدیر تارنمای اخبار روز که قصد مشارکت در انتخابات را ندارد گفت‌وگو کرده است.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130611_FoadTaban_Eletion_Iran_Reformists_LidaHosseiniNejad.mp3[/podcast]

Share