Share

امید نوری‌پور، سیاستمدار ایرانی ـ آلمانی، عضو بلندپایه حزب سبزهای آلمان و فراکسیون این حزب در بوندستاگ، پارلمان این کشور، احتمال می‌دهد که در انتخابات ریاست جمهوری ایران دستکاری شود.

امید نوری‌پور پیش‌بینی کرد علی‌اکبر ولایتی، “محافظه‌کار بسته” پیروز این انتخابات معرفی می‌شود

نوری‌پور در گفت‌وگو با روزنامه “نوین اوزنابروکر تسایتونگ” گفت برای این‌که نتیجه مورد نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در انتخابات تأمین شود کسانی که قدرت را در دست دارند نه از دستکاری در انتخابات واهمه‌ای دارند و نه از سرکوب خشونت‌بار اعتراضات.

وی که در سال ۱۹۸۸ ایران را ترک کرده و از سال ۱۹۹۶ عضو حزب سبزهای آلمان شده است پیش‌بینی کرد علی‌اکبر ولایتی، “محافظه‌کار بسته” پیروز این انتخابات معرفی می‌شود.

امید نوری‌پور همچنین گفت پس از انتخابات به لحاظ سیاسی هیچ تغییر اساسی‌ در حکومت ایران رخ نخواهد داد و ما تنها شاهد “تغییر لحن” جمهوری اسلامی خواهیم بود.

نوری‌پور گفت: “امید به تغییر اساسی اقتصادی نیز محدود است، چرا که رهبران فاسد از بسیاری از اعمال سوء بهره‌ می‌برند و در نتیجه علاقه کمی به تغییر آن دارند.”

این سخنگوی بخش امنیت سیاسی حزب سبزها در مورد تغییر احتمالی در مذاکرات هسته‌ای ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت رئیس‌جمهور جدید می‌تواند تنها چارچوب مذاکرات را کمی بازتر کند اما تصمیم در مورد یک توافق با آیت‌الله خامنه‌ای است.

Share