Share

شورای هماهنگی راه سبز امید با صدور بیانیه‌ای از “دست‌اندرکاران امر” دعوت کرد در احترام به رای و نظر اکثریت مردم، به حصر موسوی و کروبی و رهنورد و حبس زندانیان سیاسی پایان دهد.

در این بیانیه که در تارنمای کلمه منتشر شده، آمده است که اقدام به راهکارهای پیشنهادی در اعلامیه ۱۵بهمن مهدی کروبی و بیانیه شماره ۱۷ میرحسین موسوی می‌تواند شروعی برای “گفت‌وگوی ملی در راستای تقویت همبستگی و خروج از بحران” باشد.

شورای هماهنگی راه سبز امید اضافه کرده است: “طی ماه‌های اخیر، موضع همراهان شما در شورای هماهنگی راه سبز امید این بود که بیش از آن که رویکردی نامزد محور داشته باشند، با اتخاذ رویکردی مطالبه محور، بر اهمیت و اولویت خواسته‌های بر حق مردم و نه صرف تغییر در آرایش سیاسی مدیریت کشور، تأکید کنند. اما امروز و در تبعیت از شکوهی که شما آفریده‌اید، خود را در شادی‌تان شریک می‌دانند و امیدوارند این طلیعه‌ امیدی باشد برای روزهای بهتر؛ روزهایی که چه آنها که در انتخابات شرکت کردند و چه آنها که با عدم شرکت در آن اعتراض خود را به بی‌قانونی‌های حاکم بر کشور نشان دادند، در آرزوی رسیدن بدان شریکند.”

این شورا با یادآوری کسانی که در سال‌های اخیر در “تلاش برای رهایی از بی‌عدالتی و دروغ” جان باختند، از خانواده‌های “آسیب‌دیده از خشونت‌های این سال‌ها” قدردانی کرده است.

Share