Share

محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران هشدار داد که سینماهای کشور از نظر اقتصادی در وضعیت خطرناکی قرار دارند.

اشرفی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از فروش پایین گیشه سینماها در فصل بهار خبر داد و گفت فقط چند فیلم مانند “رسوایی”، “برف روی کاج‌ها” و “چه خوبه که برگشتی” فروش خوبی داشته‌‌اند.

رئیس انجمن سینماداران به “گذشته” ساخته فرهادی هم اشاره کرد و گفت به این دلیل که این فیلم دوبله نشده، در سینماهای بالای شهر فروش خوبی دارد، اما چنان که انتظار می‌رفت، نتوانسته به رونق سینماها کمک کند.

به گزارش رادیو زمانه “گذشته” در آغاز اکران خود در ۱۰ سینمای تهران به روی پرده رفت و با آنکه از تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردهای شهری محروم بود در چهار روز نخست اکرانش ۱۶۰ میلیون تومان فروش کرد. این میزان فروش در چهار روز نخست نمایش در مقایسه با دیگر فیلم‌هایی که هم‌اکنون روی پرده هستند “گذشته” را در رتبه نخست پرفروش‌های سینماهای تهران قرار می‌دهد.

محمد قاصد اشرفی در ادامه گزارش‌اش از وضع سینماهای کشور به هزینه‌ها و تورم بالا اشاره کرد و گفت: “با توجه به هزینه‌ها و تورم بالا، مسلم است که سینماها در پرداخت هزینه‌های خود عاجز باشند و ما دستمان به جایی نمی‌رسد، چون هر چه این وضعیت بد را اعلام کردیم هیچ گوش شنوایی وجود نداشت.”

رئیس انجمن سینماداران به تأکید گفت: “سینماها در وضعیت خطرناکی قرار دارند و اگر مسئولان کمکی نکنند، عواقبی که برای سالن‌های سینمایی پیش می‌آید به خودشان مربوط خواهد بود.”

Share