Share

DIWSHM01امروز، جمعه، ۷ تیر ۱۳۹۲ نمایشگاه “دیوارهای شهر من” در گالری آرته گشایش می‌یابد. در این نمایشگاه که به مدت ۱۰ روز دایر است، عکس‌هایی از آبتین آبتین، فرهاد آذرین، آریا ابوالحسنی، مونا بزرگی، هوفر حقیقی، گلریز خالقی، منصور شمسی، امید طاری‌فرد، لیلا ظلی، آرزو عمیدی، فائقه کلانتری، سارا مسینایی، رضا منصوری‌نژاد، نسترن محمدی، محمدرضا ماندنی، مهسا مرسی و زروان روح‌بخشان به نمایش گذاشته می‌شود.

گردآوری این مجموعه را رضا منصوری‌نژاد به عهده داشته است.

این هنرمندان از دیوارهای شهر تهران عکس گرفته‌اند و تلاش کرده‌اند در آثارشان تضاد سنت و مدرنیته در تهران و فروپاشی بافت سنتی شهر رابه عنوان یک کلانشهر را برنمایانند.

در بروشور معرفی این نمایشگاه آمده است: “دیوارهای شهر من حکایت شهری است که چندان هم به یک شهر نمی‌ماند و یک محله حفاظت‌شده قدیمی که مشخصه هر شهر تاریخمندی است، ندارد. جایی ندارد که بشود به یک توریست که اگر بیاید نشان داد، از کوچه‌باغ‌های معروفش چیزی نمانده و زیبایی زمخت کوهپایه‌ایی‌اش را معماری اجق‌و‌جق مخدوش و مضمحل کرده است. حتی از چنار‌ها و انارهای باشکوهش، از باغ‌های نسترنش هم نشانی نیست. خلاصه شهری است که شکل شهر نیست. محدوده که ندارد، نه مردمش مال خودش است و نه خیابان و ساختمان‌هایش به دردش می‌خورد. حالا ما هر کدام با ابزار و عدسی خودش در این شهر دنبال در و دیواری گشته است که مال این شهر، شهر ما باشد. اینکه یافته‌ایمش یا نه قضاوتش با چشمان شماست.”

نمایشگاه عکس “دیوارهای شهر من” امروز ساعت ۱۶ در گالری آرته افتتاح می‌شود.

Share