Share

عبدالحسین روح‌الامینی پدر محسن روح‌الامینی، از قربانیان بازداشتگاه کهریزک در گفت‌وگو با روزنامه خراسان اعلام کرد که پرونده شکایت خانواده وی از سعید مرتضوی و علی‌اکبر حیدری‌فر در ارتباط با معاونت در قتل در دادسرای کارکنان دولت همچنان باز است.

سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران؛ حسن زارع‌ دهنوی مشهور به قاضی حداد، معاون وقت امنیت دادستان تهران و علی‌اکبر حیدری‌فر، قاضی شعبه اول دادیاری دادگاه انقلاب، متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک هستند.

دادگاه کیفری روز گذشته سه متهم پرونده را در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دایم از خدمات قضائی و پنج سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کرد.

در بازداشتگاه کهریزک دست‌کم سه نفر از معترضان به نتیجه انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران، به‌ نام‌های امیر جوادی‌فر، محسن روح‌الامینی و محمد کامرانی کشته شدند.

عبدالحسین روح‌الامینی گفت خانواده وی به احکام صادرشده تمکین می‌کنند اما توقع داشتند برای قانع کردن افکار عمومی از “مجازات‌های تکمیلی” نیز استفاده می‌شد.

وی گفت:  “براساس قانون قاضی می‌تواند در مورد اتهام مذکور احکام شدیدتری همچون تبعید و محرومیت از امکانات اجتماعی صادر کند.”

Share