Share

mousavi_karoubi_rahnavard_1۳۴۱ فعال سیاسی زن در نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی، هاشمی شاهرودی، سیدحسن خمینی، سیدمحمد خاتمی و ناطق نوری از تداوم وضعیت حصر رهبران جنبش سبز موسوی و کروبی و رهنورد ابراز نگرانی شدید کردند. امضا کنندگان این نامه به ویژه به مسئله زنان و مادران زندانی هم پرداختند و از مخاطبان نامه درخواست کردند تا تلاش برای آزادی همه این زندانیان و محصورین را در دستور کار خودشان قرار بدهند.

به گزارش سایت‌ها و رسانه‌های نزدیک به جنبش سبز در بخشی از این نامه آمده است: ایام و مناسبت‌های مبارک گذشته فرصت‌های مغتنمی بود تا با توجه به شرایط مناسب پس از حماسه آفرینی ملت سربلند ایران در انتخابات ۹۲ شکست حصر غیر قانونی آقایان کروبی و موسوی و سرکار خانم رهنورد و نیز آزادی کلیه زندانیان سیاسی، کام ملتی را که مطالبه همیشگی‌اش آزادی زندانیان مظلوم و بی‌گناه بود شیرین‌تر کند.
سراج الدین میردامادی در این زمینه گفت‌و‌گویی با آیدا قجر روزنامه نگار و یکی از امضا کنندگان این نامه انجام داده است و در این مصاحبه از ایشان پرسیده؛ هدف و انگیزه امضا کنندگان این نامه چه بوده است؟ چرا تلاش برای رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی از رییس جمهور منتخب خواسته نشده است؟ آیا ترکیب امضا کنندگان نامه برخواسته از انتخاب و گزینش خاصی بوده است یا خیر؟ و نهایتا چقدر امضا کنندگان این نامه امید به رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی دارند؟

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130706_Siasi_Seraj_AidaGhajar.mp3[/podcast]

Share