Share

Maziar Atrianمازیارعطریان از سن ۱۲ سالگی آموزش موسیقی را با ساز پیانو آغاز و نخستین رسیتال رسمی خود را در ۱۴ سالگی در سالن جهاد دانشگاهی شیراز برگزار نمود. او در همان زمان به عنوان پیانیست گروه نوجوان اداره ارشاد فارس برگزیده شد. مازیار عطریان، حدود دو سال در این گروه مشغول به فعالیت بود و در چندین کنسرت نیز مشارکت داشت.

او پس از پایان تحصیلات دبیرستانی به گونه‌ای بسیار جدی‌تر و تخصصی‌تر از گذشته به فراگیری موسیقی نزد اساتید برجسته‌ای چون دکتر مهران روحانی، عزیز‌الله احمدیان، فهیم ممتازی و فرشید سمندری پرداخت. در همین دوران بود که علاوه بر ساز تخصصی خود به فراگیری ساکسیفون، به عنوان ساز دوم، زیر نظر زنده یاد پرویز شهبازی پرداخت.

پس از طی این دوران فشرده آموزشی در سال ۱۳۷۸ گروه کر پارسیان را با همکاری جمعی از خوانندگان بسیار جوان در شیراز پایه‌گذاری کرد. اگرچه با گذشت زمان ترکیب اعضاء دستخوش تغییرات فراوانی شد، اما پارسیان با روندی رو به جلو و کمال‌گرا به فعالیت خود ادامه داد و در بیست و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۸۷ موفق به کسب مقام دوم در بخش آواز جمعی گردید.

عطریان، از سال ۱۳۷۷ تدریس موسیقی را آغاز نمود، آموزش یکی از اصلی‌ترین و گسترده‌‌ترین فعالیت‌های او در پانزده سال اخیر بوده و حاصل آن پرورش نوازندگان و موسیقیدانانی است که هم‌اکنون در ارکسترهای رسمی شیراز و در چند دانشگاه خارج از ایران به فعالیت و تحصیل مشغولند.

آثار مازیار عطریان بیشتر در زمینه موسیقی آوازی است.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130708_HazarAva_MaziarAtrian_ParisaSabet.mp3[/podcast]

Share