Share

فوتبال زنان

یازدهمین دوره قهرمانی ملت‌های اروپا که از چهارشنبه ۱۰ ژوییه ۱۹ تیرماه در شهرهای سوئد سوت آغازش به صدا درآمد، به خوبی نشان داد که فوتبال زنان جای خود را باز می‌کند.

در دیدار گشایشی که سوئد به دیدار دانمارک رفت شانزده هزار تماشاگر حاضر بودند. بازی ایتالیا برابر فنلاند که در شهری کوچک برگزار شد هشت هزار نفر تماشاگر داشت. به گفته ایرج ادیب‌زاده، مفسر ورزشی، فوتبال زنان تمیزتر از فوتبال مردان و با صحنه‌های تماشایی‌ست. ۱۲ تیم ملی زنان در این جام ملت‌های اروپا در هفت شهر سوئد رقابت می‌کنند. آلمان هفت بار برنده این جام – پنج بار پی‌درپی – باز هم بخت بزرگ قهرمانی ست. سوئد و فرانسه هم از مدعیان قهرمانی این دوره‌اند. آلمان در نخستین گام با هلند روبروست و نروژ به دیدار ایسلند می‌رود.

عباس رضوی، مربی پیشین تیم ملی مردان ایران که در سوئد اقامت دارد در گفت‌وگو با زمانه ورزش از پیشرفت‌های جالب فوتبال زنان می‌گوید و از پیشرفت چشمگیر زنان فوتبال ایران در فوتبال سالنی که نخستین مدال تاریخ آسیا را در این رشته به دست آوردند.

خبرهایی ورزشی دیگر؛ از توردو فرانس در صدمین سال برپایی و دنباله شگفتی آفرینی مردان والیبال ایران تا افشاگری رییس پیشین فدراسیون فوتبال ایران درباره درخواست احمدی‌نژاد برای بر عهده گرفتن ریاست فدراسیون فوتبال در دوران ریاست‌جمهوریش.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130713_Sport_Iraj_AdibZadeh_Human_Rawarpoor.mp3[/podcast]

Share