Share

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی فولاد زاگرس کردستان که بامداد روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در خیابان پاستور تهران آغاز شده بود، صبح امروز بدون دریافت پاسخ روشنی از سوی مسئولان، در مقابل ساختمان مجلس پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، امروز از ورود نمایندگان کارگران به ساختمان مجلس جلوگیری شد.

این تجمع اعتراضی در حالی پایان یافت که شب گذشته حدود ۲۰ نفر از کارگران اخراجی این کارخانه که در ابتدای سفر، ۱۸۰ کارگر دیگر را همراهی نکرده بودند، با سفر به تهران به جمع آنان پیوسته بودند.

بنا به این گزارش یکی از کارگران معترض گفت: “مسئولان کشوری از طریق رسانه‌ها از سفر ما به تهران مطلع‌اند، اما با گذشت سه روز متوالی از این سفر، مسئولان کشوری هم مانند مسئولان استانی اعتنایی به خواسته‌های ما نکردند.”

به‌گفته وی به کارگران گفته شده است روز یکشنبه پنج نفر از کارگران را به نمایندگی از ۲۳۵ کارگر اخراجی فولاد زاگرس به تهران بفرستند تا مطالبات خود را پی‌گیری کنند.

این کارگر معترض گفت: “در صورت بی‌پاسخ ماندن خواسته‌هایمان به تجمعات خود ادامه خواهیم داد.”

۲۳۵ کارگر کارخانه فولاد زاگرس روز سه‌شنبه ۱۸ تیرماه، اخراج شده‌اند. آن‌ها در روزهای ۱۹ و ۲۰ تیرماه در مقابل اداره کار قروه و استانداری کردستان تجمع کرده بودند.

این کارگران معترض خواستار بازگشایی کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود، شامل سه ماه دستمزد و حق بیمه، هستند.

مدیر عامل کارخانه زاگرس گفته است فعالیت این کارخانه به دلیل زیان‌دهنده بودن تولید آن متوقف شده و کارگران به‌ناچار اخراج شده‌اند.

Share